Lykkemynter i en Lucky Air motor
https://www.abcnyheter.no/reise/reisenyheter/2020/01/03/195638874/lykkemynter-i-jetmotor-hos-lykkelig-flyselskap-fikk-lite-heldig-utfall
https://www.abcnyheter.no/reise/reisenyheter/2020/01/03/195638874/lykkemynter-i-jetmotor-hos-lykkelig-flyselskap-fikk-lite-heldig-utfall
Det var i februar i fjor at en 28 år gammel mann slengte mynter på eller inn i en jetmotor til et av flyene hos flyselskapet «Lucky Air».
Hendelsen skjedde i byen Anqing, 400 kilometer vest for Shangai, ifølge Xinan Evening News. Dommen ble dog ikke offentliggjort før nå nylig.
Det var bakkemannskaper på flyplassen som fant mynter rundt flyet motor, like før flyet skulle takse ut av parkeringen. Etter en spørrerunde i kabinen innrømmet en mann at det var han som slengte to yan - cirka tre kroner- på flyet, for å ønske flyet lykke til på reisen. Det var hans første flyreise.
Bakkemannskapet følte de ikke hadde noe annet valg enn å sjekke motoren.