• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Kanadisk maskin på Fornebu.

Piddien

ScanFlyer Silver
Kanadisk maskin på Fornebu.

Et bilde som er tatt på Fornebu helt i slutten av januar 1963. Maskinen hentet norske militære som skulle på FN-tjeneste i Congo. Maskinen fløy fra Fornebu til Pisa i Italia hvor de ombord måtte gjøre et flybytte.

eed23a5e.jpg


Bilde er tatt av Einar Ulvestad før han reiste med denne maskinen.
Takk for titten. :)
 
Re: Kanadisk maskin på Fornebu.

Stilig. Dette er en Canadair North Star, en kanadisk versjon av DC-4 med Rolls-Royce Merlin motorer. BOAC opererte også denne flytypen under navnet Argonaut.

Nils
 
Re: Kanadisk maskin på Fornebu.

Tusen takk, Per Einar !!

Herlig med et slikt fargebilde som dokumenterer et fly jeg har tenkt kunne vært innom, men har aldri visst at den har vært innom.

Hjertelig takk for at du deler bildet, og takk til fotografen! :fly
 
Back
Top