• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Jeg fatter ikke ideen med SNOWFLAKE

Guest

ScanFlyer Gold
Prøvede et tilfældigt sæt datoer ud i fremtiden 10/8ud og 17/8 hjem
fra BLL til LHR, på de samme fly 1286/1501 ud og 506/1289 hjem, var prisen 2239 kr booket som snowflake, og 2064 booket som alm. economy. Hvad fan.... er så ideen med snowflake? Det er ikke billigere, man får ikke fler eurobonus point, maden er lige ikke-eksisterende på begge billettyper, og bagagen bliver checket igennem på begge typer. I det mest positive lyd kan man vel hævde at Snowflake branded er god markedsføring, for billigt er det i hvert fald ikke.
 
Skulle til London første helg i september, og resultatet var absolutt ikke som ventet - BA var billigst. Dyrest var Ryanair fra Torp, med SAS Braathens nest dyrest, så kom BA og Norwegian nesten på samme pris. Med BAs LHR-fordel var det ingen tvil hva som ble befordrer av tre på tur for å gjøre London (ingen spottertur denne gang :smokin).

Holder også på med å planlegge en tur til EWR i løpet av august ( i jobbsammenheng), og det er utrolig stor spredning i priser for business class billetter over dammen. Det blir absolutt ikke direkte med CO, siden disse priser tjenesten til litt over 10.000 USD/67.000 NOK. Ved å route via FRA kan det samme oppnås for rett over 12.000, mens SAS ser det ut til alltid vil route på returen via Torp for å oppnå en nesten tilsvarende pris (et par laken mer enn LH).

Hva har en lært av dette?
- De billige er langt i fra alltid billigst.
- Mange websider er vansklige å benytte for å finne den beste løsningen.
- Den beste for å finne gode "kjøp" av flybilletter hvis det er mange tilbydere (mange alternative routinger) er avansert bruk av Widerøes webside (:up: der Farmer).
- Hvis du har lyst til å benytte et loco-selskap - vær så tidlig som mulig ute - alle gode kjøp er vekk minst tre måneder frem i tid (med mindre du skal til London/STN fra HAU).
- Det billigste er å være hjemme :spin:

Edit: Et lite tips hvis du har ferie til overs på høstparten, vil har litt restvarme fra Middelhavsregionen og kommer fra rundt Oslo - Germanwings har en mengde tilbud via Køln/Bonn til området med en tur/retur fra rundt 1300 NOK. Selskapet ble testet på LoCo-turen og fikk da 5 prikker på terningen.
 
"...London første helg i september, og resultatet var absolutt ikke som ventet - BA var billigst. Dyrest var Ryanair fra Torp..."

Jeg regner med at i god tid før datoen kommer, vil Ryanair selge atskillige billetter til svært lav pris i nesten hele september. Men det ikke alle som kjenner selskapets praksis - eller som har is nok i magen til å vente og se.:p
 
Originally posted by GF1
"...London første helg i september, og resultatet var absolutt ikke som ventet - BA var billigst. Dyrest var Ryanair fra Torp..."

Jeg regner med at i god tid før datoen kommer, vil Ryanair selge atskillige billetter til svært lav pris i nesten hele september. Men det ikke alle som kjenner selskapets praksis - eller som har is nok i magen til å vente og se.:p
Måste vara någon särskild dag torsdagen den 8 september. TRF-STN kostar över 1000 NOK enkel trots mer än 50 platser kvar på flygen? Är det landskamp eller liknande? Det var dyrt även från Sverige samma dag, men de här priserna brukar nås först när det är mindre än 20 eller 10 platser kvar.
Onsdagen den 7 september så kostar biljetterna 9 NOK (+ avgifter etc...). Något mystiskt är det då det nästan alltid är billigt med Ryanair om man bokar tre månader i förväg.
Tillbuden som kommer brukar dock ha undantag från torsdag efter 12 till och med söndag så det är nog inte mycket att vänta på.
Edit: Korrigerar mig lite efter lite mer undersökning. Verkar som om torsdagarna generellt sett är betydligt dyrare än andra dagar i september. En ny variabel i revenue management?
 
- Mange websider er vansklige å benytte for å finne den beste løsningen.
- Den beste for å finne gode "kjøp" av flybilletter hvis det er mange tilbydere (mange alternative routinger) er avansert bruk av Widerøes webside (:up: der Farmer).
-.

Ellers kan Kelkoo anbefales. Her er linken:

http://no.kelkoo.com/
 
Jeg vil igjen berømme BA's bookingmotor. Den oppgir umiddelbart pris på de forskjellige avgangene på valgt dag, slik at man slipper å sjekke alle kombinasjonene manuelt.

Jeg bestilte for opphavet pluss lillesøs og venninde til London i sommer. BA kom helt klart best utav det på forholdet pris/kvalitet. Norwegian datt av i første runde bl.a. pga. avgangstider, deretter SAS fordi de leverte et dårligere produkt til en lik pris som British Airways...
 
Om du absolut vill åka med Ryanair, kontrollera priserna igen! Nu har FR sänkt priserna den 8 september...
Jag såg det eftersom jag har planerat en konferens för min avdelning och priserna var VÄLDIGT (med FR-mått mätt) den 8 september. Nu har de sänkts, och samma gäller TRN-STN!
 
Back
Top