• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Hvorfor har Wizz air så mange flyvninger til KEF?

Bizflyer

FinalCall.travel/no
Medlem
Hvorfor har Wizz air så mange flyvninger til KEF?

Ser i disse tider at Wizz Air stadig har mange flighter til Island. En på vei til Riga og en på vei til Warszhava.

Jeg lurer jo på hvorfor? Kan det virkelig være etterspørsel etter disse rutene? De har jo ikke noe videre fra Island til USA og ingen avtale med Icelandair hva jeg vet.

Så hvorfor alle disse rutene til Island?
 
Re: Hvorfor har Wizz air så mange flyvninger til KEF?

Har det noe med korona å gjøre? Island har hatt politikk for nokså åpne grenser (?, såvidt jeg kan huske), og det er en del land som har Island som ett av få land de slipper inn folk fra, uten mye ekstra om og men, f.eks. Finland.
 
Re: Hvorfor har Wizz air så mange flyvninger til KEF?

Jeg så for kort tid siden et europakart hvor landet Ny-Polen var inntegnet. Ny-Polen er landene Norge, Island og Irland. Stikkord: Arbeidsmigrasjon
 
Re: Hvorfor har Wizz air så mange flyvninger til KEF?

Wizz hadde vel ganske mange flighter til Island før korona også, og de ligger jo litt lengre fremme med gjenåpningen enn oss, så da sendes vel kapasitet dit?
 
Re: Hvorfor har Wizz air så mange flyvninger til KEF?

Er nok turisme og arbeidsinnvandring til stor del. Landet har jo ikke flere innbyggere enn ett middelstort norsk fylke. 100.000 mindre enn Rogaland f.eks, men KEF overgår SVG i ruter.
 
Re: Hvorfor har Wizz air så mange flyvninger til KEF?

På Island bor det 350.000.
Det er nok nr.1 arbeidsinnvandring og nr.2 turisme til vulkan.
 
Back
Top