Hvilken skole?

Ett generelt spørsmål:
Hvordan kan det ha seg at de fleste velger amerikanske skoler når de først velger utenlandsk? Finnes det gode skoler i feks Australia?

Thomas.
 
Fordi det er norske skoler (f.eks Luftfartsskolen) som samarbeider med disse Amerikanske skolene. Ting er taimet og tilrettelagt for å si det på godt norsk.
 
Du får ta en titt på Canada. Canadiske dollaren har ikke steget så mye som den amerikanske, og det er mye lettere visumregler.
 
Offentlige godkjente flyskoler i norden skal være støtteberettiget av Lånekassen. Men regn med å skrive en del brev og forklare de som sitter på pengesekken hvilke regler de selv har skrevet.

Jeg ville også vurdert hva slags kontakter flyskolene har med flyselskapene. Det kan fort være like mye verdt som antall flytimer du sitter igjen med etter endt forløp.

-eggs
 
Takker for svar.
Jeg har tatt en titt på skoler i Canada og Australia. Men det er så mange av dem. hvordan vite hvilken skole som er best tilrettelagt og ikke minst, som er anerkjent slik at man får jobb etter endt utdannelse?
Noen her som har gått eller går på skole i Canada eller Australia?

Mvh
Thomas
 
Takker for svar.
Jeg har tatt en titt på skoler i Canada og Australia. Men det er så mange av dem. hvordan vite hvilken skole som er best tilrettelagt og ikke minst, som er anerkjent slik at man får jobb etter endt utdannelse?
Noen her som har gått eller går på skole i Canada eller Australia?

Mvh
Thomas

Har ikke hørt om noen som har tatt utdannelse i hverken Canada eller Australia. Mens du venter på svar fra folk på forumet kan du jo legge inn et spørsmål på http://answers.yahoo.com/. Her får du mange gode svar fra folk over hele verden. Sikkert en god del som vet om anerkjente skoler i de landene du spør om.
http://answers.yahoo.com/question/i...MgHMo48jzKIX;_ylv=3?qid=20070804200925AA9Quyy
 
Last edited:
Forresten noen som har hørt om Naples Air Center i Florida?
Denne tilbyr eleven å få europeisk sertifikat med en gang, uten konvertering.

Er dette er god skole?

Mvh
Thomas
 
Spiller ingen rolle hvor du går så lenge du får tatt alle sertifikat og det gjøres på en grei måte med misnt mulig problemer.
Sjelden en arbeidsgiver gir deg jobb på bakgrunn av hvilken skole du har gått på. Noe å tenke på om du velger noen av de såkalt store og annerkjente skolene med mange elever. Noe som i verste fall kan føre til mye venting og at du bruker lang tid på utdanningen siden det er mange om beinet for å fly osv.
 
Back
Top