• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

(Hotell)tips Key West

Savipix

ScanFlyer Rusty
Då är det bestämt att kusinen och jag tar en tur till Key West i påsken. Kan någon komma med lite goda hotelltips och annat som är värt att se/göra när man är där?
 
Bodde på Southernmost Hotel (Motel?) et par ganger for noen år siden - var helt grei standard og pris, parkering var også greit. Gangavstand til sentrum. Ellers er det vel en god del andre moteller/gjestehus der nede til overkommelige priser. (Mistenker at high-end-hotellene som er der har ganske stive priser)


Var på seilbåt-tur med snorkling på revet der og så på all "gullfisken", var helt toppers.
 
Last edited:
Jeg bodde på http://www.southernmostresorts.com/southernmost-hotel/ i år og det var et helt OK sted. Stilen er mere det man vil kalle motell og atmosfæren er avslappet. De har privat strand som ikke er så vanlig her og i restauranten på stranden hadde jeg inkludert en god frokost. Det er også et basseng som ligger godt beskyttet om det skulle blåse litt, likte å ligge der om kvelden og se opp på stjernene.

Hotellet ligger i sørenden av Duval Street. Gaten er hvor de fleste aktivitetene om kvelden foregikk, men da i nordenden av gaten. Syntes det var en grei liten gåtur til helt nord i gaten, men noen ville muligens likt å bo nærmere.

Vil anbefale å bare fly til Miami og leie bil eller ta en shuttle-bus derifra slik at du får oppleve veien ned til key west. Jeg tok en open-jaw billett dit.

Det er ingen store severdigheter, men det er båtturer og noen små severdigheter for å fylle dagene. Det man kommer dit for er den spesielle avslappede atmosfæren det er der.
I Juli er det Ernest Hamingway lookalike-contest:
hemingway-contest9%25255B3%25255D.jpg
 
Den ligger usentralt til og det er lite å se på rundt hotellet. Du vil være avhengig av bil for å komme deg til sentrum. For å komme deg derifra må taxi bestilles, du kan ikke bare stille deg opp og vente på at en skal komme forbi, og lokale busser funker ikke i USA. Leiebil er altså eneste fungerende løsning, men da må du finne et sted å parkere i sentrum.

Totalt vil det antagelig lønne seg å bo mere sentralt.
 
Bil kommer vi att ha (bilar från MIA). Skall se vad Southernmost och andra kan erbjuda.
 
Last edited:

Bodde på dette hotellet i sommer og var godt fornøyd. God pris og inkludert nett og gratis parkering. Men som nevnt over her er det litt usentralt i forhold til sentrumsonen. Ikke vanskelig å få tak i parkering sentralt i key west til grei pris. Billigere enn taxi, som i seg selv ikke er dyrt tatt skandinaviske priser i betraktning. Vann jet utleie og guidet tur rett over gaten samt consierge service i resepsjonen er her også
 
Bodde på Courtyard K.W. Waterfront ifm thanksgiving i fjor. De har courtesy van transport til og fra byen siden de ikke ligger down town. Funka bra.

-Rart om ikke Lex-hotellet også har en slik tjeneste...
 
Bodde på Courtyard K.W. Waterfront ifm thanksgiving i fjor. De har courtesy van transport til og fra byen siden de ikke ligger down town. Funka bra.

-Rart om ikke Lex-hotellet også har en slik tjeneste...

Det kan du si. Om de hadde det når vi var der i sommer har de hvertfall skjult det godt.
 
Back
Top