• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Handling på NTB?

Re: Handling på NTB?

Hvor lang er banen der? Noen som også vet pax per år?
 
Re: Handling på NTB?

Eneste jeg kan svare på er hvor lang banen er; 1393 x 40 meter. TORA og LDA er 1200meter vist du har hele banen tilgjengelig....Som kjent så krysses banen av en vei, og vist du skal bruke banen når veien er i bruk, så er TORA og LDA 675m... ifølge AIPen min (som ikke har blitt oppdatert de siste 5 mnd)
 
Re: Handling på NTB?

Vi har handling selv på Notodden, dvs at vi både laster og fueler flyet selv. Notodden er ikke eid og drevet av avinor.
 
Re: Handling på NTB?

Er det fortsatt "rute - charter" flyvninger fra Notodden og til Bergen?
 
Re: Handling på NTB?

Hva var grunnen for at denne flyplassen ble til? Har det vært mere trafikk der før? Noen som har noe info?
 
Re: Handling på NTB?

Originally posted by HMWK
Hva var grunnen for at denne flyplassen ble til? Har det vært mere trafikk der før? Noen som har noe info?
noe av det samme som her??? http://www.scanair-forum.net/forums/read.php?TID=6100
 
Re: Handling på NTB?

Vi flyr daglig rute Notodden - Bergen - Notodden ja med cessna conquest II 5 dager i uken + charter.
 
Back
Top