Tror aldri at Gofjell hadde fly i Kilen. Det lå et par private sjøfly ikke bare i Sjøflyhavna, men også ved steinhuset litt lenger inn langs Lysakerfjorden. Der lå det også en C172.
Var det ikke de som overtok LN-NPF fra Busy Bee?
Lå på sjøen ved Snarøyveien ja. Var vel omtrent samtidig med at BS solgte biz-jetene og begynte med Skyvan.
Tror aldri at Gofjell hadde fly i Kilen. Det lå et par private sjøfly ikke bare i Sjøflyhavna, men også ved steinhuset litt lenger inn langs Lysakerfjorden. Der lå det også en C172.
Ja, dette er riktig , jeg har bilde av maskinen på slides tatt i 1982 eller 1983 tror jeg det var.
Når jeg en gang får tid skal jeg scanne bildet og legge det ut her.
Begge deler er riktig. Arne Gofjeld hadde flere flygere ansatt i perioder. Den som var lengst hos Gofjell-fly var Per Hellerud. Per ble med Arne da sistnevnte kjøpte sjøflyavdelingen i Busy Bee. Per fløy på sjø helt til han begynte på to-motors i 1982/83. Samtidig opererte Viking-Air en Piper PA-31 Navajo Chieftain LN-PAI på Gofjellfly sin driftstillatelse (den forsvant senere til Solheim-Fly Skytaxi). Gofjell hadde en Piper PA-23 Aztec LN-AEI som Per fløy mest.
Mener jeg har noen bilder av PAI på gamle Flesland et sted....