• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

God tirsdag morgen

  • Thread starter Thread starter EB
  • Start date Start date

EB

ScanFlyer Inventory
Medlem
God morgen fra Ris. I formiddag starter Røros Martnan og for å rekke åpningen så er det bare å sette seg i bilen nå....kaffe og boller på Espa er neste stopp. Ha en topp tirsdag du også.
 
God morgen fra Lillestrøm! Endelig morgen og på tide å sprette opp til en ny dag. :) Påskeferien ble bestilt i går også. Wien tur med OS i biz. :)
Ha en fin tirsdag!
 
God mandag (fortsatt) fra Reno. Akkurat inntatt en bedre amerikansk middag, så blir fort et par øl etter det. Men ingen nåde i morgen da går Amtrak mot Emeryville nokså tidlig

Sent fra min SM-G935F via Tapatalk
 
God morgen fra automobilens land. I dag må jeg få av hjertet mitt hvor absurd det er for en innfødt nordlening som er vant med maks fartsgrense 80km/h med mediokre fylkesveger "at best" (og noen 90-strekker med E6...), det er å ha arbeidsveg med autobahn fri fart.

I dag mårrest kjørte jeg inn på autobahn, og lurte på hvorfor Audien vår plutselig laget en sånn rar lyd. Jeg blinket meg ut i venstre felt da jeg hadde en lastebil som var relativt langsom foran meg i høyre. Enda var den der rare traktorlyden. Da hadde altså en noe eldre, men sporty, "something" som hadde ligget bak meg hele tiden, lagt seg ut i sidesporet av autobahn (bare 2felts der jeg kjører). Hørtes ut som de hadde tuna den ganske hardt. Det var vel i et forsøk på å komme seg forbi både meg og lastebil raskt, at vedkommende la gassen i bånn og kjørte i nødfila. Han/hun gav på som bare pokkern, med ganske grovt regelbrudd. Naja. Kom ikke og føkk med Audien min, tenkte jeg. Ikke døm kjerra for noen gammelmodig familiebil. Så jeg gav på, slik man skal i venstrefila. Han lå nå i høyrefil foran lastebil, jeg i venstre - men han kom seg ikke inn foran meg. For jeg var raskere. #denfølelsen. Jeg gjorde ingen ting galt (holdt avstand, jeg holdt høyere fart enn de i høyrefila, kjørte innenfor egen kontroll), jeg fulgte reglene, og smilte fornøyd av "seieren".

Å ha "bilrace" i 200km/t kl 06:30 på mårran... De små gledene i livet :p
Ha en fin Tirsdag!
 
God morgen fra Lilestrøm..

Avreise TK 17.25 til CMB via IST, MLE.. Som nerd gleder meg til MLE, sist SQ DC10-30 fra CPH i 1984.. Merkelig landing siden du ser kun vann på begge kanter inntil hjula dumper ned i rullebanen- Skal vi ditche surret i hodet...

Flyplassen ligger på en forlenget øy, intet annet der.. Båt videre til alle steder...
Dvs. små øyer og hovedstadøya, Male... Flybåt til de lengre ut...
 
God morgen fra trikken. Bør vel i løpet av arbeidsdagen få forfattet litt videre på et dokument. Selv om Word og jeg aldri blir bestevenner. Så får vel sjekke litt mer opp om fly, leiebil og hoteller for sommerens planlagte TdF-tur. Ha en fin dag
 
God morgen fra Nationaltheatret. Hverdagen truer og jeg sitter og venter på Linje 1.

På vei inn booket jeg billetter til SSJ for et bryllup i Mai. Til meg, pellefanten og Cray-BAE. Saft suse... Det koster bra mye ja. Det føles sykt å bruke 10.000,- på 2 netter i Sandnessjøen for 2 personer inkl hotell.

Vel Vel. Ha en fin en
 
Last edited:
God tirsdag fra flytoget på vei mot Sandvika hvor arbeidsdagen skal tilbringes. På eftan blir kursen satt mot sentrum hvor det Kanskje blir litt øl også.
Ha en fin en :)
 
Haha ser nå at Amtrak i appen har lagt inn en halvtime Delay. Jaja gjør meg ikke så mye men har nå alt klart for å spasere rundt kvartalet til toget. Fikk ikke sove godt i natt men likevel ok opplagt. Nå ser jeg egentlig litt frem til å komme hjem igjen til gamlelandet. Sjeldent jeg har hatt et så heftig opplegg med tog bil osv

Sent fra min SM-G935F via Tapatalk
 
Hei og hå .. godt i gang med arbeidsdagen. Straks tid for påfyll av kaffe.

Fikk med meg de to første episodene av Ylvis i går kveld. Noen ganger er balansen mellom galskap og geni syltynn, men det var drivende godt laget. Over the top and down we go!
 
Huff. Missa toget akkurat men folka på stasjonen sa at jeg burde ta en Uber til Truckeee som er neste stopp. Det gikk med god margin. Så nå er man etter mye om og men på toget. Tror jeg trenger en øl.

Sent fra min SM-G935F via Tapatalk
 
Back
Top