• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

God stil af Etihad - Returnerte til gate for og hjelpe passasjer

Vet ikke om det bare gjelder meg, men på longhaul ser jeg på oppgitt ankomsttid som kun veiledende. Bra gjort av Ethiad iallefall, og smart, billigere enn en evnt mellomlanding i tyrkia pga sammenbrudd feks.
 
Kjære vene, det må da virkelig kunne gå an å se det positive i denne medmenneskelige gesten fra Etihad. Og det gjør heldigvis flertallet av forumistene i denne tråden. Det er godt ikke alle mennesker er så innmari A4, og jeg syns det er flott å se at en trist hendelse som rammer to personer svært negativt kan påvirke et flyselskap til å med vilje bryte tiddskjemaet på tross av at det vil forsinke noen hundre andre. Og det nevnes her at konsekvensen kanskje er at noen mister et jobbintervju, døende slektninger osv. Men vet du hva, hvis man skal på et kjempeviktig jobbintervju og har lagt opp turen slik at man ikke kan tåle en times forsinkelse (eller 39 minutter som det var i dette tilfellet), så kan man takke seg selv. Hvis ikke man tar hensyn til at irregulariteter kan oppstå når man booker flighter til veldig viktige begivenheter så kalles det dårlig planlegging, og ansvaret skal hvile hos den som selv planlegger dårlig.

Nei, dette er da ingenting å riste på hodet for. Heia, sier jeg!
 
Back
Top