God lørdag fra vest….

dc-8-63

Finn Erik Edvardsen
God lørdag fra vest….

…. Best vest !! Her har bestillings fingeren hatt stor aktivitet i dag, siden en viss Fnate alltid reiser gal vei naar jeg reiser riktig vei…måtte en jo hjem igjen.

En gang for veldig veldig lenge siden, når Fornebu var flyplass og Fellowship tok flotte bilder, LN-MOW parkerte fly og Icelandair fløy 727 var denne fyren ansatt i SAS og drev med langtids planlegging - en reiste aldri ut fra Fornebu uten detalj planlagt retur - noe senere var det 62K for en Fnat som ikke hadde bil, men en Elefant….så skjedde det noe, jeg ble introdusert av en kollega for en liten Italienerinne (han mumlet noe om at hun kanskje var en primadonna (prima er korrekt - donna ikke saa mye) - han beskrev en episode fra SAS Hotell Berns i Stockholm - hvor den samme Italienerinnen utrop - You mean we need to carry our luggage !! Vel vel siden den gang har jeg alltid tatt meg av bagasjen…noe jeg aldri har angret på ;)

Etter 25 aar + med denne Italienerinnen er en ikke lenger saa opptatt av planlegging og finner seg ikke til rette hos SAS, ens tidligere arbeidsgiver, som forlanger at en bestiller eksakt hva en ønsker aa drikke når en forlater Grønland mot Kanada (who the Fuck knows !!).

Vel vel tilbake til bestillings fingeren, og uff uff her har en gjennomført bestillinger vi ble fortalt at aldri ville kunne skje, en har bestillt med poeng opptjent av KartellVirksomhet - havner nok i Whaoo/TOS fengslet etter dette !!)

Tilbake i mai var ikke far (som jeg deler med EB) ikke i god form, så på relativt kort varsel knatret en i vei med BA (med poeng) SEA-PDX-LHR-OSL på uoppnåelig Business Class. Envei uten retur…who cares ?

Broder EB og svoger HK hadde en meget fortjent Italia ferie planlagt, med stopp i min svigerfars hjemby (den aner absolutt ikke hva 25 Italienske slektninger har planlagt (haaper EB aldri leser mine innlegg :wow:)) så jeg hadde valget mellom 35 dager på Kolbotn eller en liten Fnat løsning med en ekstra tur retur over Atlanteren.

Med en liten Italienerinne hjemme paa Bainbridge var valget enkelt, som en storsmurf venter paa en Fnat - tur retur Oslo - Seattle med Icelandair Business ble kjoept for en billig penge (Disclaimer Whahoo/TOS mener at det aldri var billigere å kjoepe billetter i Norgen enn i USA - jeg sparte USD 2000 paa aa kjoep i Oslo !!)

Vel uansett en skal jo hjem igjen og poeng kan man jo ikke bruke til noesomhelst(tm) saa utstyrt med en god porsjon poeng opptjent fra Icelandair OSL-SEA-OSL + et generoest tilbud fra Alaska «Buy Points get 50% addional for free) fant en BA (remember 62K) LHR-SEA Club New World (ikke baklengs) - de hadde ikke Oslo London tilgjengelig - saa Kjos to the Rescue - Low Fare+ inkluderer sete* og bagasje ! Bagasje var helt greit med Sete var et Kjos triks, ShitForSeat(TM) det ble noe NOK 150 ++ for aa kunne velge et ikke middleseat.

Vel en har jo overnattet paa LHR og kjoert buss (Rute# 747) mellom Gatwick og Heathrow tidligere - en ting var klart - no more Hilton Garden Inn (GPB 482 var jo litt mer enn enn hva en kunne tenke seg aa betale) Favoritt hotellet var ogsaa godt over GBP 300.00 men Crowne Plaza ved Terminal 4 var billig aa saa bra ut (og en kan kjøre tog/subway gratis i stedenfor Hotel Hoppa som aldri kommer….

Så nå kan Fnate reise vestover (og bestille alle drikkevarer) mens jeg drar østover med avslappet Islands mat og drikke (sir do you want another sparkling wine (UK Digby) or a Beer ?? You want a snack with that ?)

Life is good with no plans and per ordered drinks !!
 
Re: God lørdag fra vest….

Herlig lesning til kaffen og banankaken på Verdens Ende:-) Stille og rolig morgen her helt ytterst på Tjøme. Litt forfallende arbeid før vi returnerer til Oslo og middag med det nevnte opphavet i kveld. Lørdager er aldri feil - nyt!
 
Re: God lørdag fra vest….

Mornings fra Hvalstad. Opplegg med svigerklanen i dag. Fåt vel også hjelpe svigerfar med billetter hjem fra Kroatia i sommer, konstaterer det verken har blitt noe billligere eller dyrere av å vente.
 
Re: God lørdag fra vest….

God morgen fra Gaustablikk. Grått og vått ute, men kaffe og koppen og fyr i peisen gjør susen. En treningsøkt ute etter hvert - ellers mest kos. Nyt lørdagen.
 
Re: God lørdag fra vest….

God morgen fra Knausen. Kone og arving #2 er på hver sine turer så her blir det egg und bacon på to arvinger og en besøkende fjortis. Sabla hyggelige og høflige unger oppi lia her så det er bare trivelig.

Tenker en kjapp ego-tur i marka før vi skal i fødselsdagsmiddag utenfor Ski.
 
Re: God lørdag fra vest….

GOD LØRDAG fra et solfylt Bodø!

Var vakker midnattssol da vi ankom hotellet i går kveld. Nord Norge er virkelig magisk på denne årstiden, så det er slett ikke rart å treffe på så mange tyske, nederlandske og amerikanske turister i euforisk ekstase på gatene her.

Er egentlig kun her pga av jobb, men det legger ingen demper på gleden av å være her!

Ha en fin lørdag!
 

Attachments

  • IMG_9864.jpg
    IMG_9864.jpg
    130.4 KB · Views: 184
Re: God lørdag fra vest….

Life is good with no plans and per ordered drinks !!

Fantastisk historie. :)

Her er det under 24 timer til avgang og noe bid for upgrade gikk ikke igjennom ved første klokkeslag. Har fremdeles noe tid igjen, da det visst kan skje frem til 6t før avgang. Bøy 50k poeng fra Plus til C.

Anyway... De gamle er besøkt. Ting er handlet inn. Storsmurfen trener og jeg ble nettopp minnet på at jeg faktisk på ut og hente dressbuksen min som jeg hadde fått sydd litt.

Ha en best lørdag
 
Re: God lørdag fra vest….

God lørdag fra et regnfyllt og forblåst Kristiansand. Siste dag av Sommerbris 2024 er godt i gang. Har heldigvis det privilegiet at jeg kan sitte inne underveis. Hadde jeg vært vanlig betalende gjest hadde jeg nok ikke vært så fornøyd med forholdene, men været er nå ting utenfor vår kontroll. Uansett så er det nok av festivaler her og i utlandet som har endt opp som gjørmebad under avvikling så der er vi ikke akkurat i en særstilling. Og hva er vel Sommerbris uten litt BRIS i været? Ja nei nok av dårlig ordspill. Ha en fin lørdagskveld så får jeg komme gjennom dette. Fotball EM gjør nå at tiden går litt fortere i allefall (har en funksjon på festivalen som innebærer å sitte på standby i tilfelle ting med nett, kasser og lignende går rett vest).
 
Back
Top