Globemaster, på vei til OSL

TKDahl

The Heraklion Spotter :)
Globemaster, på vei til OSL

Var ute å skulle lufte bikkja ca kl 22.00 da jeg så en siluett av et fly som kom fra øst her hjemme (hjemme er Skotterud, 25km syd for Kongsvinger og ca 12* øst og 60* nord). Reagerte på at det kom veldig lavt ca 2000-3000ft og at jeg ikke kjente den igjen i farta, da var det bare å legge beina på nakken å hente kameraet. Rakk så vidt å få noen skudd, men rakk ikke stille inn noe som helst, så resultatet ble som det ble. Maskinen hadde retnig OSL så da regner jeg med at den står der og tar seg godt ut og er klar til å fotogaferes.

TK

1309469045_resized.jpg


1309469046_resized.jpg


1309469048_resized.jpg
 
Re: Globemaster, på vei til OSL

Hehe,regner med at du fikk trimmet deg litt da ja,og ja,den står
hos forsvaret.Hvertfall gjorde den det kl.halv to.


Vidar
 
Re: Globemaster, på vei til OSL

Ja, det gikk unna Vidar, du veit det kan bli for mye for en fra "det mørke fastland og de dype skoger" er ikke vant til slikt her oppe. Regner med at vi sees til helga på vestre :)

TK :fly
 
Re: Globemaster, på vei til OSL

Det står en der enda, uvisst hvor lenge, den står med lekkasje på ene motoren, mulig den går i begynnelsen av neste uke :)
 
Back
Top