• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Glad langfredag fra Ris

  • Thread starter Thread starter EB
  • Start date Start date

EB

ScanFlyer Inventory
Medlem
God morgen fra et stille hjørne av hovedstaden. Nespresso i k(r)oppen og ikke så mange andre planer for de neste timene. Gårsdagen tur ute i 19,7 grader ga mersmak så vi satser vel på en ny tur i en ny del av byens dag. Ha en bra fredag du også.
 
God morgen. Fordelen med å være først oppe, av de som spiser fast føde, var at jeg fikk snauset til meg det siste stykket kake. Fyr på peisen er det også og minstemann ligger å sloss med en leke. En skitur står på programmet i dag også. Ha en fin dag
 
God morgen fra Wien! Kaffe i koppen og straks ned til frokost så får man se hva dagen bringer. I det fine været her blir det nok noen skritt ute. :)
Kona ymter frampå om noe shopping så da blir det det også.

Har noen av dere opplevd hvordan og hvor fort en ferieuke kan fylles opp med flyturer? Har en ferieuke alene i slutten av juni. Etter en liten booking for to dager siden består den nå i tre forskjellige turer med 12 flyturer... Ennå er sistehelga i den uka ledig... Enn så lenge. Hmm, Velkjent for noen? :)

Ha en fin dag!
 
Riktig God Langfredag fra Kairo. I en støvete og trafikkert ´mega-city`med ca 20 mill (+/-) innbyggere, ligger Cairo Marriott Hotel & Omar Khayyam Casino som en grøn oase ved Nilen med en vakker liten park i innergård og hotellet ligger som et atrium rundt denne. De har vært riktig heldige med å skape en arabisk atmosfære i hotelles fellesområde kombinert med den mer amerikanske standard på rommene.
Min Rimowa-koffert står av en eller annen grunn fortsatt i Wien, så jeg har brukt mye av skjærtorsdagen på å gjenskape min ´stil`her nede. Det er først når kofferten kommer på avveier, man oppdager hvilken diva man er...innser nå at jeg godt hadde klart meg med halvparten så mye ´stæsj´som jeg vanligvis pakker ned.

Har lite tålmodighet når det gjelder å handle klær og da særlig i utlandet...vurderte faktisk et øyeblikk å ´go native´og bare skaffe meg en thobe/dishdasha og bli en slags skandinavisk "Lawrence of arabia, men jeg klarte finne en H&M så det ble bare med tanken.

Ønsker alle en velsignet Langfredag!
 
Last edited:
Mine planlagte flighter neste uke
Flightmap.jpg
 
God formiddag fra Clarion Quality Comfort et eller annet i Skøvde. Frokost unnagjort og ut å spasere litt i finværet før det blir påskelunch hos broderens svigerfamilie. Den gamle Volvoen er ikke helt til å stole på om dagen, så booket leiebil i Golf-klassen. Spurte pent den blide jenta hos Sixt om hun hadde en fin bil til meg. Og det hadde hun... XC60 T8 R-Design[emoji3]Ha en fortsatt strålende påske!
69445f193a51e698d6ee023e38c3afd1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
God morgen fra Vettakollen. Nok hjemme-påske-solvegg for denne gangen. Etter noen fantastiske dager uten å forlate tomten bærer det med full syden-farge nedover mot selveste Kiel-fergen. Plottet for moro skyld inn fergeterminalen på GPSen til mor og det var lurt, for jeg hadde tenkt å kjøre til Vippetangen.

Men først pakke..
 
Lang fredag indeed ... bråvekket av alle mulige alarmer ved femtiden. En heftig storm med tornadoer og annen moro feide igjennom området, så da er det bare å søke det tryggeste rommet i huset. Fortsatt torden og regn, men den ‘farlige’ fronten har fortsatt nordøstover.
Alle tv-stasjoner i katastrofemodus til tross for tidlig morgen, men de går vel over til vanlig frokost-tv snart ...

Man får koke seg litt havregrøt og forberede seg til nok en arbeidsdag. Den blir nok lang, ja ....
 
God dag fra Milano. Jeg tror dette stedet er ute etter å loppe meg for penger. Etter en uheldig opplevelse i går kveld spør jeg nå alltid om pris. Stoler ikke på noe her u dette Mafialandet. Og likevel forlenget jeg oppholdet på hotellet med en natt. Tror rett og slett jeg ikke trenger å besøke Italia noe mer. Pluss i margen for Trenitalia da. Annonsering både på italiensk og engelsk når man støtte på noe feil på linja. Så snakket de godt engelsk på Verona stasjon og så plassreservasjon gikk smidig på F toget. Men fyren foreslo at jeg skulle ta en skranglekasse av et regiontog så slapp jeg gebyr for plassbillett

Sent fra min SM-G950F via Tapatalk
 
Back
Top