• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Frøya er ankommet

putzmeister

ScanFlyer Dusty
Frøya er ankommet

5699 Frøya er nå annkommet flystasjonen. Den landet kl 2343 lokal tid etter en vellykket og i følge crewet en meget fin tur over.
Frøya er som klent erstatningen for Siv som tragisk nok havarerte i vinter.
Den vil ikke bli å se i lufta på en stund enda pga. noen små "justeringer" etter den norske standarden.
Bilder av annkomsten kommer etterhvert som jeg blir ferdige med dem.
 
Re: Frøya er annkommet

Det ble sent ja. Bare å pelle deg hjem og redigere Stein, vi venter...
 
Re: Frøya er annkommet

Er jo litt imponerende å se hvor raskt maskinen som styrtet ble erstattet.
 
Re: Frøya er annkommet

Er jo litt imponerende å se hvor raskt maskinen som styrtet ble erstattet.

Maskine var egentlig bestilt av USAF og var ferdig "malt" da det ble bestemt at Norge kunne overta denne maskinen pga. stort behov ang. NATO oppdragene som vi er en stor del av.
Fargen er derfor litt anneledes enn "våre" fly.
 
Re: Frøya er ankommet

TU har reportasje og noen bilder.

Dette er en todelt opplevelse. På den ene siden er det veldig bra at vi har fått et nytt fly så raskt, men bakteppet er jo dypt tragisk. Vi kan erstatte et fly, men aldri de fem vi mistet i denne tragiske ulykken, sa forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen da hun besøkte 335-skvadronen på Gardermoen

www.tu.no/motor/nytt-hercules-pa-tre-maneder
 
Back
Top