• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Forslag til dokumentmappe/travel wallet

Everest

ScanFlyer Silver
Hei! Er på tide å pensjonere det gamle vraket av en lommebok jeg bruker på reisefot, samt til oppbevaring av diverse kort. Jeg studerer i utlandet men reiser også en del, og det blir en del bytting fra Coop-kortet (og Trumf -- slapp av!) til Tesco-kort m.fl.

Vurderer disse to:

http://www.amazon.co.uk/Blocking-Travel-Biometric-Passport-Document/dp/B0086EK55W/ref=pd_sim_ce_2

http://www.amazon.co.uk/Blocking-Ex...QQ/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1359062768&sr=8-10

Prisklassen er riktig (sponsored by Lånekassen, dimmepenger, og sommerjobber...), men lurer egentlig mest på hvor mye forskjellen i størrelse har å si i praksis. Før boarding ligger jo som regel pass+boarding-kort i lomma uansett, men dette er mest for å ha alt på en plass (med unntak av 'hovedlommeboka'...).

Innspill? Har lest en del på flyertalk, og savnet tilsvarende tråd på morsmålet.
 
Spør du meg hadde jeg gått for den avlange hvor du får plass til boardingkort i tillegg, så har du det du trenger samlet på et sted. Bruker en lignende selv.
 
Har prøvd all verdens av reiselommebøker. Ender alltid opp med pass sammen med foldet bc i skjortelomma, sedler i en bukslomme, mynt i det lille rommet i sekken og kort av all verdens slag i en liten folder i samme størelse.
 
Som regel brettes boardingkortet på plass i passet (er fortrinnsvis inter-Schengen jeg flyr) før det legges i jakkelommen, så plass til boardingkortet er ikke livsviktig.

Det er jo 10 cm ekstra det er snakk om, men det er kanskje like greit å ha den ekstra plassen. Den skal jo ligge i kabinkofferten uansett.
 
Er enig med Gintonic i at den aflange er den bedste med plads til BC og diverse rejsedokumenter, reservationsbekræftelser osv . Jeg har en lignende nu, men tror faktisk at jeg skal bestille sådan en . Så tak for tippet !
 
Back
Top