• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

FlyViking - statustråd

Status
Not open for further replies.
Re: FlyViking - statustråd

Med mindre hukommelsen spiller meg et puss ville jeg bli overrasket om ikke spoilerne er installert, men ground spoiler funksjonen deaktivert. Dash 8 bruker spoilerne inflight for roll control sammen med balanserorene. Baby Dashene og Q400 har en taxi/flight bryter for spoilerne. Om den er i taxi er spoilerne inne på bakken. Hvis den er i flight vil spoilerne stå ute sålenge power levers er under en gitt vinkel. Derfor kan man se spoilerne ute ved line up, men gå ned når man gir på for å ta av.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top