• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Flyrutene med verst delay

Hørte på radioen at DY også lå godt inne på de mest punktlige flightene også, tror det var 7/10 der.
Men det står det ikke noe om i denne artikkelen...

Hva er gjennomsnittlig punktlighet for DY nå?
 
Kan en anta at dette kun inkluderer de som faktisk er dratt, dvs. ikke tatt inn de som er innstilt også?

Det er ikke mulig å måle forsinkelse på en innstilt rute da det jo ikke finnes noen avgangstid. Da må du se på regularitet.
 
Selv om du ikke kan måle forsinkelse kan du jo måle punktlighet.

Ta utgangspunkt i tre planlagte avganger: en ble 0 min forsinket, en ble 1 time forsinket, og en ble innstilt. Her er da 33% av avgangene punktlige, selv om det ikke finnes en god måte å måle forsinkelse på.
 
Nei. Du må se på regularitet. I ditt eksempel er puntligheten 50% og regulariteten 67%.
 
Det er ikke mulig å måle forsinkelse på en innstilt rute da det jo ikke finnes noen avgangstid. Da må du se på regularitet.

Ja, ordla meg en ørliten smule skjeivt der.
Hjelper fint lite med 100% on-time om 25% av flygningene ble innstilt.
For pax så er jo turen "forsinket" om flyet blir innstilt og de må reise senere
mens den nye gikk på rute.
 
Nei. Du må se på regularitet. I ditt eksempel er puntligheten 50% og regulariteten 67%.

Selvfølgelig man ikke det. Det går fint an å slå sammen forsinkelser over tre timer og kanselleringer, for eksempel, og lage statistikk på det. For eksempel gjør Jernbaneverket det for regularitet på tog. Det hadde de ikke fått til om det var umulig.
 
Kan vi da gå tilbake til det opprinnelige spørsmålet: er planlagte-men-innstilte avganger inkludert i oversikten fra avisen?

Nei. I flybransjen gjøres det slik jeg allerede har beskrevet basert på tidene selskapene oppgir til flyplassen.
 
Back
Top