Flyåret 2021

Re: Flyåret 2021

Litt diverse her i år, gått mer i tog enn fly - totalt 17flighter:

Nye flytyper: A321neo, A350, A380, Dash8-Q400, E190-E2
Nye selskaper: Lufthansa, Air Europa, Air Dolomiti, Iberia
Nye flyplasser: Frankfurt, München, Venezia, Timisoara, Molde, Ålesund
 
Re: Flyåret 2021

Et bra år i år! Hadde et ''mål'' om 30 flygninger etter 20 året før, men endte på 50 hvis man regner med alle mellomlandinger uten bytte av fly, og alt innenriks. Skal dog sies at det ble 3 turer med kysten på langs av Finnmark. Første kommersielle flygning med Flyr er selvfølgelig et høydepunkt, men det var også magisk å fly med WF på Finnmarkskysten i høstfarger og lett snø på toppene! WF ble faktisk et nytt selskap for meg (men fløy jo aldri innenriks før jeg flytta nordover), det samme ble naturligvis Flyr. -100 maskina ble et nytt kjennskap, det samme ble Embraer 190 E2. BGO, BOO, SOJ, HFT, BVG, VDS, VAW, KKN, BJF og MEH ble nye flyplasser.
For neste år har man bestilt tur til både RIX og Østerrike i februar, men om det blir noe om får man jo se, og så blir det jo X-antall turer TOS-OSL-TOS og, hvor jeg har bestemt meg for at en av tur skal via BOO for å besøke luftfartsmuseet.

2021 fly kart ny.gif

oversikt 2021.jpg
 
Re: Flyåret 2021

137 flighter inklusive mellomlandinger i følge loggboka. Om trent som i 2020.
Hovedsaklig innlandet med SAS (CityJet) , Widerøe og litt Flyr.
ABZ , LHR og CPH av utlandsflighter.
 
Re: Flyåret 2021

Det ble 18 flighter for meg i år. Nye flyselskaper er Flyr og Air Baltic. Nye flytyper ble det kun Airbus A220-300. Og kun en utlandsflighter.
 
Re: Flyåret 2021

Tidenes labreste år med 14 flights. Det ble hele to utenlandsturer til slutt i år, hhv Geneve og Malaga ellers innenriks.

Selskap fordeler seg slik:
SK 7
WF 3
KL 2
LX 2

Måtte 2022 gi mer luft under vingene.
 
Re: Flyåret 2021

Lite flygning her sett bort fra OSL-SVG med SAS og SVG-JSF med CHC (helikopter)
Ble noen turer innenlands til BOO og BGO
Ellers ble det en ny fly type (A220) og et nytt selskap Air baltic da de fløy et par av turene til SVG for SAS
Mest benyttet flytype ble Sikorsky S92
 
Re: Flyåret 2021

Henger meg på. Ikke en eneste tur i 2021 ! Ei heller i 2020.
Siste tur var Norwegian: trf/lpa/trf i desember 2019 ! ( forresten en fantastisk flott 14 dgrs ferie på Gran Canary)
Mars 2019: klm torp/schipol/sint.maarten/curacao/schipol/torp. Flotteste ferie noen gang.
 
Re: Flyåret 2021

Litt mindre enn vanlig, men det smerter med ingen intercontinentale for andre året på rad...heller ingen i kalenderen framover :(

Totalt 115
Innenriks 94
Utenriks 24

SAS Scandinavian Airlines 81
Wideroe 20
Lufthansa 10
Swiss 2
Brussels Airlines 2

Ikke den største variasjonen i flyseselskap, men men...

Beste flytur: Swiss! Varmt maltid på rad 1, det er alltids en glede i disse tider.
Kjipeste: Brussels Airlines. dårlig produkt i biz og ikke poeng i bookingklasse P!
 
Re: Flyåret 2021

I 2021 hadde jeg 12 leg, åtte av var Bergen-Oslo-Bergen, syv med SAS og en med Norwegian. De med SAS var på plus. Her betaler jeg ikke billettene selv. En av turene gikk med SE-RUC, og det var første gang jeg satt i en A320Neo

Tidlig sommer en tur Bergen-Trondheim med retur fra Tromsø (tok Hurtigruten imellom). Fløy med Widerø, første gang jeg faktisk har kjøpt billetter med Widerøe, men har flydd en del med flyene deres Bergen-Helsinki før. Her var både Trondheim og Tromsø nye flyplasser for meg.

Senere på sommeren en tur Bergen-Stavanger-Bergen med SAS CRJ900.

Planen var også å fly BGO-SVG-BGO i slutten av august, men da var billettene så dyre at elbilen omtrent ble gratis i forhold.
 
Re: Flyåret 2021

Ganske så rutinepreget 2021 - 53 legs, mesteparten fra OSL til TRD, BGO og SVG. En tur til TOS, en til EVE og kun to utenlandsturer - til CPH og RIX. Det meste SAS, en tur med Widerøe og Air Baltic til Riga. Håper 2022 gir mer variasjon!
 
Re: Flyåret 2021

Bedre sent enn aldri? 2021 ble et rart og fint år; rart da man ikke fløy noe widebody eller IC, fint da man fikk flydd en del morsomt innenriks!

Vi fikk lov til å reise via jobb igjen i mai/juni, så da ble det kjapt 12 segmenter på én måned før sommerferien. Tilfeldigvis hadde SAS 4x poengopptjening, så det sikret EBG!

E2 ble mest brukt, og det var spesielt artig å fly EVE-KRS-EVE fra 7.4 grader til 23 grader 20.-25. juli last minute. Morsom strek å ha på kartet sitt #avgeek Fikk også TRD-TOS inn på kartet, på sete 0B takket være en fantastisk person i Widerøe. Å sitte på 0B er helt magisk!

Ny flyplass ble Molde, og med det har man flydd B73X til alle lufthavner i Norge som har mulighet (kommersielt) til å ta i mot og i tillegg sende slike (store/jet) fly fra sin lufthavn :) Etter å fått LKL sent i 2020, så var Molde høyt prioritert :)

Har ikke hatt så få segmenter siden 2010, kun 26 flyreiser hvorav alt innenriks utenom en tur til Amsterdam før Europa stengte for høsten :) Det var overraskende deilig å være i utlandet igjen, selv om det 'bare' var Amsterdam. 46% av flyvninger ble med Widerøe, deretter SAS, KLM og en med DY. Er vel første året BGO-OSL ikke er på topp, ble kun 2 slike og BGO-TRD 'vant' med 4 turer.

Ser virkelig frem til mer normale tilstander fremover, har alt bestilt tur til YVR, PRG og LHR samt BOO x2 (påsken og i sommer) :D
 
Re: Flyåret 2021

…og der kom bekreftelsen fra reisebyrået på årets første tur. Gjensyn med gammel flytype og nytt flyselskap - avreise søndag #2022skalbliekstrabest
 
Back
Top