• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Florøfolk på jakt etter utfordrar til Widerøe

roger

Rakettforskar
Medlem
Florøfolk på jakt etter utfordrar til Widerøe

Då er det få månader igjen av medlemskapet til FRO i FOT-klubben. WF har annonsert ein ruteplan som representerar ein nedgang samanlikna med rutene under gjeldande anbodsperiode (noko som sikkert ikkje er så rart mtp. reduksjon i ojenæring).

Egentleg har jo Florøfolket snudd og vil ikkje ha komersielle ruter likevel, men det ser ut til å vere for seint å snu no, så då prøver dei å finne andre til å utfordre WF.

Vi får no sjå, eg har lite trua på at det går særleg bra...

http://www.firda.no/nyheiter/politi...elskap-prover-a-finne-utfordrar/s/5-15-157208 (desverre bak betalingsmur)

"Uvisst om resultat

Men om samtalane med dei eventuelle utfordrarane gir noko resultat, er så langt heilt uvisst, seier Teigen til Firda.

– Widerøe vil som kjent trafikkere Florø, og har kome med ein ruteplan. Vi har teke kontakt med mange andre selskap, og tre av dei stilte seg positive til å ha samtalar. To av desse selskapa har vi snakka med, det tredje skal vi møte i midten av januar, seier ordføraren.

– Diskusjonane er ikkje avslutta, og vi har ingen ting handfast på bordet. Men selskapa vil sikkert ha forventningar og kanskje reise krav om garantiar for at flytilbodet blir brukt så mykje at det sikrar lønsemd, seier han.

– Kor sannsynleg verkar sjansane for å til eit resultat?

– I dag er det usikkert. Men det tek til å haste. Vi må ha ei avklaring denne månaden, seier Ola Teigen."
 
Back
Top