Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Prisen man får listet er som oftest for flere måltider. Mener det er 125,- for per dag for forhåndsbestilt frokost og det er en grei pris i forhold til hva man ellers må betale. Lunchen prøvde jeg meg ikke på. Cafeen hadde et greit lite utvalg i varme retter, et varmt karbonadesmørbrød til 89,- var som jeg sa nok for lunch til meg. De hadde visst noen pizza-greier også og mer utvalg enn hva man kan tro ved første øyekast.Artig lesing. Sitter å ser på en litt lengre tur med nøyaktig samme skuta, vil du anbefale å kjøpe frokost (270 NOK), lunch (590 NOK) eller middag (380 NOK) - eller er det rimeligere steder å få tak i mat på tilgjengelig? Ser du nevner en liten cafe som solgte smørbrød. Jeg vurderer å ta hurtigruten en tur for transportens skyld (med bil) - ikke "opplevelsen" (selv om det selvsagt er kjekt å ha det fint på turen), så jeg greier meg med det litt enklere...
Kvelden etter var det ingen buffet til middag, men kun den spesielle menyen. Tid og bordsetting man hadde fått opplyst stemte imidlertid ikke.
Menykort:
Det var forrett, hovedrett og dessert. Det var med helt normal servering og jeg kom ikke på tanken at noen ville ha mere. Og om det ikke holder med en normal treretters så kan du sikkert finne noe mere å spise i cafeen.Dette første middagsmåltidet som da ikke var buffèt? Ble du mett, da ?
Dette så virkelig magert ut. Slankekost ? Da måtte jeg i såfall ha tatt med meg med etpar bokser av lapskaus-hermetikk på lugaren og varmet opp med en primus (!).
Ja - jeg vet det er forbudt, men er det lovlig å la kunder forlate restauranten med en gedigen sult etter et mini-måltid?
Det var langt unna det jeg fikk før hovedretten da jeg var på Røros.
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.