• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Flere hundre hoteller i faresonen etter konkursen i TC

C130

ScanFlyer Gold
Så mange som 500 hoteller i Spania, særlig på Kanariøyene, står i fare for å måtte stenge etter konkursen i Thomas Cook.
Fra ABC-nyheter:
Forrige måned kom nyheten om at den britiske reiselivsgiganten Thomas Cook var gått konkurs. Nå advarer sjefen for Spanias hotellforbund og turistboliger Cinco Dias om at hundrevis av hoteller i Spania er truet av nedleggelse.
Han oppfordrer den spanske regjeringen til å kontakte RyanAir som er en av få aktører som flyr til Kanariøyene og oppfordre lavprisselskapet til å revurdere planene om å stenge fire baser i Spania, tre av dem på Kanariøyene.
https://www.abcnyheter.no/reise/rei...rsen-500-spanske-hoteller-med-hodet-pa-blokka
 
De som har evne og mulighet til å hive seg rundt og stå på egne bein vil sikkert ha gode muligheter, etterspørselen er jo trolig fortsatt til stede i en viss grad. Kanskje vil vi på sikt se en revitalisering av hotellmassen, som jo stedvis er noe sliten.
 
Back
Top