• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

EU's svarteliste oppdatert

Når var det PAL fløy på Europa sist? Da er det bare KLM som har direkterute til/fra Europa da..? Har ikke BA og LH flydd på MNL tidligere?
 
Re: Svartelistet i Europa

Har bare flydd med ett av disse selskapene: Paramount i Sierra Leone. Hadde planer om å fly de igjen når jeg var i Sierra Leone nå i november, men nå sto de på bakken. Og det er ikke første gang det skjer.
 
Ser at Helimalongo og Sonair, begge i Angola er på lista - og dei skal vi fly med i mårga!
 
MOD

Da prøver vi å holde oss til tema og unngår at dette blir en SK-DY-FR kverrulasjonstråd.

Hold dere til tema, og en rekke poster er fjernet
/MOD
 
Gjekk veldig greitt å fly Helimalongo/Sonair idag.

Fløy EC225LP fra Luanda til Soyo for refuling før vi fløy ut til Block 31...
 
I ferskeste oppdatering er blant annet følgene flyselskaper friskmeldt og ikke lenger på listen:
Iran Air
TAAG
Lion Air/Batik
Citylink

http://www.reuters.com/article/us-indonesia-airlines-eu-idUSKCN0Z20XE
The EU executive also removed Indonesia's Citilink, Batik Air, Air Madagascar and all Zambian airlines from its blacklist.

Nå skal det sies at Iran Air har jo allerede fløyet til Europa, men de har hatt store begrensninger i hva de har kunnet fly, men siden de nå tross alt skal kjøpe nye fly fra Airbus så er det ikke rart at begrensingene heves
 
Back
Top