• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Et par nyheter fra Sigma

petru26

evig optimist
I april kommer et par nyheter i butikken fra Sigma, for de som planlegger nyinnkjøp av telezoom til sommerens spotter og flystevne-sesong, så er vel disse to verdt et nærmere blikk?

http://www.dpreview.com/news/0801/08013102sigma150500.asp

Og,

http://www.dpreview.com/news/0801/08013103sigma120400.asp

Disse er ikke EX, og dermed ikke ekslusive for digital, så dermed er vel disse ment å skulle erstatte 170-500`n og 135-400`n som de har hatt ute en god stund nå, eller hva tror dere?

Men OS på 4 og 500mm som er tilgjengelig prismessig for den gemene hop, det liker jeg :-) Og når jeg også snart skal kjøpe meg D300, så regner jeg med at en av disse finner veien inn døra hjem til meg..
 
EX er Sigma sitt svar på Canon sin L-serie da. DC er ekslusvit for digitalSLR på lik linje med EF-S formatet til Canon :)
 
D300 er jo et proff-kamera. Det fortjener ikke amatørlinser!!! Skal du først ha Sigma- bør du gå for EX!!
 
Back
Top