• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Endelig mandag:-)

  • Thread starter Thread starter EB
  • Start date Start date

EB

ScanFlyer Inventory
Medlem
God morgen fra First Hotel Arlanda - dagens og kveldens arbeidsplass. Fortsatt vinter her sne her i øst. Ha en bra start på uken du også.
 
God morgen fra Lillestrøm. Ny uke og nye muligheter som man sier. Røk på en bestilling til med SAS i går kveld. Så da er det en del og se frem til i februar og mars. :)
Ha en fin en!
 
Ja, Enig! Beste dagen i uken!
Morn fra Østerås. Noe etterslep fra helgen og plutselig er man våken begredelig tidlig. Tidsoverskuddet brukes på en ny tomatsuppeoppskrift, Varg Veum og P1.
Ha en smakfull start på den nye uken :)
 
God morgen fra Oslo sentrum. Ble en tidlig kveld i går, etter flytur fra HKG, og naturlig nok en tidlig morgen i dag. Er følgelig på plass på jobb et par timer før jeg pleier. - Helt greit det etter ferie.
 
Trallabom fra Las Vegas. Da er CES messen over og kollegaer i Team USA debriefet, wine og dinet. Nå daffer jeg med en Sierra Nevada før bingen. Hjemover med BA274 imorra.

Ser ut til at vårens reiser begynner å ta form, så det er bare å håpe på BA salg. 2×LAX, YYZ, SAN og Asia før sommeren. Det er ca 1 pr. mnd det...

Ha en fjong dag.
 
God morgen fra Oslo nord/Øst - flott morgen med minus 2,5 grader, flau vind og tåken er borte - den kom snikende i går ettermiddag.

Kaffen er servert på kontoret - herlig morgen og ukestart.

Jan
 
Morgen fra Skaun!

Fikk booket høstferie til familien på Qatarsalget i natt. Kr 6795 for 3 pers OSL-DXB er ikke ille. Så da blir det varme og sol på Palm Jumeirah i Oktober.

Ellers hjemmedag, før hastetur til Malta i morgen. Kun 36 timer der nede, men sånn blir det noe ganger.

God mandag!

Kim
 
God mandag fra et av de togene som mange tror er eneste alternativ mellom Oslo og OSL. De som jeg er veldig "motstander av" fordi de selger så dyre billetter. De som går noen minutter før NSB, sånn at jeg allikevel kan rekke det jeg skal etter at jeg ikke finberegnet rutetidene nok. Nuvel.

Ha en god mandag :)
 
God mandag. Ikke annen straff en de-icing på osl i dag, så vel på plass i Bergen. Den tåka på osl kunne ikke bli så mye tykkere tror jeg.

Siden vi skal effektivisere sånn har noen funnet ut at vi må møtes 0900 på mandager for å diskutere hvordan vi kan effektivisere før vi skal diskutere i et annet møte 0930 hvordan vi kan effektivisere. Det blir jo veldig effektivt[emoji56].



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
God mandag fra et av de togene som mange tror er eneste alternativ mellom Oslo og OSL. De som jeg er veldig "motstander av" fordi de selger så dyre billetter. De som går noen minutter før NSB, sånn at jeg allikevel kan rekke det jeg skal etter at jeg ikke finberegnet rutetidene nok. Nuvel.

Ha en god mandag :)

Det er vel ingen tvang...
 
God morgen fra SK964 på vei mot Stockholm. En flott juleferie i Taipei er overstått, og det blir vanskelig å tilpasse seg hverdagen. Da er det vel bare å bestille seg en ny tur når man kommer hjem. Hadde forresten en fantastisk flyvning fra Taipei til Hong Kong i går med EVA Air, med fri flyt av Champagne og Kavalan :D. De har et utrolig serviceprogram på en så kort flyvning.

Ha en fin mandag!
 
Det er vel ingen tvang...



Neida. Mitt "irritasjonsmoment" går vel mest på at mange tror at det er eneste alternativ/ikke vet at NSB er et bedre alternativ. At jeg havnet på Flytoget i dag, skyldtes dårlig planlegging fra min side ;)

De skal ha for at EB-poengene er på konto omtrent før man kommer seg ned rulletrappen.
 
God morgen fra Premium Plaza lounge (eller omvendt Plaza Premium?)
på LHR, whatever ..en third party lounge, som snart er lukket land
for SK Plus. Udmærket breakfast, men et lidt mørkt lokale uden
dagslys.
Og forresten, det er mere morsomt at ankomme til LHR i en
Mercedes end på Picadilly Line ;)! Dog er det ikke morsomt
for dem, der er stuck i trafikkaos inde i byen, meddeler BBC.
God mandag, god uge!
:fly
 
God dag fra Oslo. Akkurat hjemme fra en fin skitur, og roer ned med en liten espresso. Greit å komme seg opp av tåken, og fikk til og med litt sol i ansiktet. Møtte på Bjørn Dæhli ute i skogen der gjorde man også. Men håper at nedbøren som er meldt de neste dagene primært kommer som snø i Marka, så jeg slipper kjøre helt til Brovoll. Ha en fin dag

4c459512d453dd91a9ff4206412a3e0c.jpg
 
Last edited:
God mandag fra Bergen. Nydelig helgevær i Sandefjord er byttet ut med standard vær i Bergen.

Er det rart man drikker/leter etter flybilletter til varmere steder?
 
God ettermiddag fra Melhus, min første kjøretime gikk fint så fortsetter det slik så har jeg kanskje førerkortet innen AMS og LHR turen i slutten av mai :) Deilig følelse å øvelseskjøre siden det var over 3 år siden sist. Når lappen er i lomma så blir det fint å ikke være avhengig av andre for å komme til mindre tilgjengelige spotterplasser rundt om i Norge. Ha en fin uke uansett om du bare skal være på kontoret i Lillestrøm, fly til Seattle, biltur til Voss eller andre ting :)
 
"Krise" i Pellefanteleiren her i Fnat Vegas. Skal hjem med BA i dag, men så dukker det opp krisemeldinger om Industrial Action. Deler av crewet streiker, så de barberer servicen. Elefanten er i sjokk over at f.eks sjokoladeesken forsvinner fra First. Jeg må roe han med litt shopping.

Også kollegaen min opplevde snag, da hun skulle sjekke inn på en cross-country opp til Boston, med mellomlanding i Denver (bad move om vinteren). Første leg var så klart kansellert pga snø.

Men... da ringer man bare Bongos Tryllereiser sin egne SNAG-A-RIFFICK avdeling. Bongo fikset biffen for 241 dollar.

Ah... får komme meg i dusjen så jeg kan reise ut og arbeide opp sult nok for et Scottish Egg eller en Lobsta' roll hos han derre kokke-luringen på Caecars

Ha en fortsatt fin en, fra Bongo og Pellefantosaurusen her på Snag-avdelingen
 
God mandag kveld. Denne 8-22 jobbing slo sprekker da jeg ved 15 tida i dag ble kvalm. Er fortsatt kvalm. Har ikke tid til dette. Men er i seng og slapper av. Kanskje det var et hint om å roe ned.

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk
 
Ahem...måske er en helgardering LHR -OSL med SK ikke en dum
ide?

Åjåjåj... rett og slett en Fnat-gardering?

Næh, de sier de skal operere alle flighter, men med redusert service. På LHR-OSL er vi i economy, så det er begrenset hvor mye de får redusert den videre :)
 
Back
Top