• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

En FR stunt...

sk931

ScanFlyer Rusty
efter Ryanair hoved:

http://standby.dk/4435.0.html?&tx_standbynews_pi1[showUid]=20576&cHash=727eb81572


Hilsen
Ole
 
Slike ting skaper jo litt morro da. Å rakke ned på andre er vel egentlig forbudt i Norge så vidt jeg vet.
Men Ryanair "reklamerer" jo også for andre flyselskap på flyene sine, type "Auf Widersehen Lufhansa" osv. Og de er ikke alene i flyverden om å gjøre slike stunt.

Virgin Atlantic har i flere år hatt en rekke tekster bak på flyene sine, rettet mot deres erkerival British Airways. "No way BA/AA" er vel den mest direkte teksten deres. Men også "Fly a younger fleet" eller "4 enginges 4 long flights" Jeg synes sånn er litt morro.


IMM
 
Det er STOR forskjell på Virgin Atlantic og Ryanair...på absolutt alt de driver med!!
 
Helt klart. Virgin er mitt favoritt flyselskap, og deres historie er meget beundringsverdig.
Fra Richard Brandson sto på tarmac uformelt kledd, for å presentere sitt flyselskap, med ett fly. Og som med det skulle ta opp konkurransen med BA.

Jeg har sagt det før, men sier det gjerne igjen: Har du ikke lest boka "Dirty Tricks, British Airways secret war against Virgin Atlantic" av Martyn Gregory, så bare skaff deg boka og les ivei. Meget spennende, meget interessant, og sjokkerende!
 
For et latterlig selskap. De går jo selv den mest rutinerte fjortis en høy gang i umodenhet.
Det morsomme er jo at folk lar seg lure gang på gang på gang på gang...
"There´s no such thing as a free lunch", hvor mange ganger må man si det tro.
 
Denne historien er jo så tøvete at det til og med er underlig at selv Ryanair har funnet på dette. Det er å håpe på at vi ikke får slike tilstander i tiden fremover.
Det er jo underlig på hvilken grunnlag en krig kan startes hvis man ser tilbake i historiebøkene..........
 
Originally posted by imm
Men også "Fly a younger fleet" eller "4 enginges 4 long flights"

Det siste at disse slagordene er vel egentlig Airbus sitt om jeg ikke husker helt feil, men de ble satt på endel av VS' nye A346'er, og det var vel "4 engines 4 long haul". Husker de også bar slagordet "Mine's bigger than yours". :lol:

Den første minner meg om en kampanje Lufthansa kjørte (før Star Alliance) i Norge der de skrev at "Vi fly med nye fly, ikke bare nymalte!" - med klar adresse SAS. :D
 
Ryanair sine reklame-jippoer synes jeg virker billig og lite gjennomtenkt....."fjortis-nivå"!!
 
Back
Top