• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Doble gjerder og en Seabee

KAB

Transportfotofil
Vel, aldri har situasjonen for oss flyfotograferende vært så vanskelig på Værnes, så lenge det har vært lov(-ish) å ta bilder her. Det er forresten 17 år siden jeg tok mitt første flybilde på flyplassen. Tia flyg. :fly

Men så var det denne Sjø-bia da. Den er nyrestaurert og fin i lakken. Så får man håpe den kommer på bedre fotohold en annen dag. På følgende link finner dere mer info.

http://www.seabee.info/rc3_813.htm

IMG_3676_1200.jpg
 
Så da var den endelig ferdigoppusset ja ! Har stått inne i SAS-hangaren så lenge jeg kan huske. Flott bilde
 
Hei KAB! Takk for veldig interessant bilde! Jeg var så heldig å få en avtale med eieren av Seabee LN-PLO nå i sommer og fikk komme "innenfor gjerdet" og se flyet (bilder på linken som KAB satte inn)! Nydelig fly og den er blitt utrolig fin! Den gang hadde den fortsatt ikke hatt sin første flygning i Norge... Er det noen som vet om LN-PLO nå har hatt sin første flygning i Norge nå? Det er jo ikke så lett å få "typeutsjekk" på Seabee i Norge, skulle jeg tro... Sannsynligvis må det hentes instruktør fra Sverige - der det finnes flere Seabee'er som flyr!

Men det er nok riktig at Værnes er en helt håpløs flyplass for oss "flyspottere"...særlig hvis vi ønsker å ta bilder av småfly. Og så er det jo veldig streng adgangskontroll.

Mvh
Steinar
http://www.seabee.info
 
Interessant bilde, KAB.

Hørte Lima-Lima-Oscar på scanneren i går, Lørdag.
Tror den da var "airborne".

re Typeutsjekk.
Tror dette har gått i orden. (I Sverige kanskje?)
Søk i postlista til LT siste fire uker.
 
Back
Top