• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Dette var stusslig......

Extra230

ScanFlyer Blue
Sitter i skrivende stund paa SK's "lounge" paa CDG. Denne flyplassen er jo relativt marerittaktig i utgangspunktet, men dette var virkelig ynklig. Det er et "skur" satt opp ved security til satellite 7 med noen benker og krakker satt opp. Ingen toaletter. Den forrige "lounge'n" som laa i enden av en 5 minutter lang labyrint var tross alt bedre.

Uansett, det var en bra weekend i Toulouse hos min venn hos Airbus, var paa 380 final assembly line paa fredag og krabbet rundt paa og inni en maskin til Emirates. Loerdag var vi ute og floy Cub paa alle "farm strips" vi kunne finne (det er mange), byttet paa og tok annenhver landing, diverse kaffebesoek hos hyggelige boender. Tror den lengste var 300 meter......

- Thore
 
AF har flotte lounger rundt om i terminal 2 med god plass, mye goodies etc ! ;)
 
Mener å huske at SAS åpnet ny flott lounge på CDG med brask og bram på CDG for ikke så lenge siden. Den skulle jo være voldsomt så flott og ligger rett ved gatene SAS benytter.

Stemmer ikke dette?

BF:cool2
 
Denne fortjener i alle fall ikke noe brask og bram.... Men, det er vel trolig en midlertidig løsning. Den ligger til høyre ved security til Satellite 7 gates.

-T
 
Sitter i skrivende stund paa SK's "lounge" paa CDG. Denne flyplassen er jo relativt marerittaktig i utgangspunktet, men dette var virkelig ynklig. Det er et "skur" satt opp ved security til satellite 7 med noen benker og krakker satt opp. Ingen toaletter. Den forrige "lounge'n" som laa i enden av en 5 minutter lang labyrint var tross alt bedre.


- Thore

Den gamle loungen du henviser til, var en midlertidig lounge, som SAS bare leide plass i. Beliggenheten var forferdelig, du måtte ut av Schengen og igjennom den labyrinten du henviser til, samt at det tok en evighet å komme seg til gaten. Den nye får skryt for beliggenheten, men er lang fra den beste loungen SAS har.

Mer her: http://www.flyertalk.com/forum/showthread.php?t=672219&highlight=paris+lounge

AF har flotte lounger rundt om i terminal 2 med god plass, mye goodies etc ! ;)

WOW! AF har fine lounger på sin største hjemmebase?? ;)

Hvordan er loungen deres i f.eks. CPH? ;)
 
He, he Tommy, det var heller myntet på å bytte selskap/bonusprogram :lol:^_^
 
Last edited:
Back
Top