An Australian mum got a nasty shock when she tucked into a packet of airline nuts and discovered they were crawling with live maggots.
Dette gjelder såkalt "ambient food" som blir lastet om igjen dersom den ikke er varmet og ikke solgt. Det som antageligvis har skjedd her, er at det har gått hull på forpakningen/forseglingen, oksygen har kommet til, og maten har blitt dårlig.
Mat som skal varmebehandles kan ikke lastes om igjen om den ikke selges. Det er ikke lov i Europa.
Butikkjedene endrer nå merkingen av sine butikkstekte brød, slik at det blir klart for kundene at brødene har vært fryst.
En stor VG-test viser at brød som selges som «nystekte» i butikken, kan ha ligget på frys i opptil ett år.
Antagelig fordi det ikke er lov? Hvorfor det ikke er lov må du nesten spørre noen andre om, men det er helt sikkert en god grunn til det. Det er nok ikke en lov som er vedtatt for å være slemme med flyselskapene. :headbanghttp://www.vg.no/nyheter/innenriks/artikkel.php?artid=10126196
Hvorfor kan ikke Norwegian selge gammel mat, når matkjedene gjør det?
Antagelig fordi det ikke er lov? Hvorfor det ikke er lov må du nesten spørre noen andre om, men det er helt sikkert en god grunn til det. Det er nok ikke en lov som er vedtatt for å være slemme med flyselskapene. :headbang
Da er Skånvik ute med slegga. 'Anna' juger.
http://www.nrk.no/verden/norwegian-slar-tilbake-1.11449433
Ærlige Harry og Sønn på hjørnet, med andre ord. Beklager, men Skånvik begynner å ligne på komiske Ali. "Dårlig mat? Nei, våre fly er ikke forsinket. Passasjerer i Bangkok? Det er SAS det"
Tja. Nå nevnes det jo av flere i tråden at årsaken til at dette kommer frem nå er fordi de svenske kabinansatte er bitre pga den senere tids behandling. Da kan man vel utlede at lojaliteten til "arbeidsgiver" har fått en knekk og at de velger å komme ut med informasjon som tidligere har blir tatt på kammerset.Tja. Synes du ikke det er en smule merkelig at man ikke har hørt om slikt før dersom det er noe mer enn noen tilfeldige episoder (som kan skje alle)?
Tja. Nå nevnes det jo av flere i tråden at årsaken til at dette kommer frem nå er fordi de svenske kabinansatte er bitre pga den senere tids behandling. Da kan man vel utlede at lojaliteten til "arbeidsgiver" har fått en knekk og at de velger å komme ut med informasjon som tidligere har blir tatt på kammerset.
Er det bare jeg som (til en viss grad) forstår svensk?
"Anna säger att personal har slagit larm om matsnusket och även skickat bilder. Men ledningen ska ha negligerat dem."
Dersom det stemmer er det helt riktig å gå videre, eller?
Da maten var spist opp oppdaget Ole Solheim en larve i bunn av salatboksen. – Jeg ble veldig kvalm, ikke minst ved tanken på at det kan ha vært flere der, sier han
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.