Daks Over Normandy (2019)

PettR

Flugmaður
Denne burde vel nesten krosspostes i Flyspotting, men kan vel gjøre det neste år på denne tiden i stedet.

2-5 Juni 2019 på Duxford, og 5-9 Juni 2019 på Caen Carpiquet blir det tidenes oppmøte med en drøss av DC-3, C-41/47/53, Li-2, og flere varianter av Dakotaen da det skal minnes D-Day med krossing av kanalen den 5 Juni.

I riktig stil skal det droppes haugevis med paratroopers over Normandy og, så dette blir helt sikkert spektakulært!

Nærmere planlegging for min del kommer nok ikke til å bli gjort før neste år, men det kan vel være lurt å være tidlig ute med tanke på hvor stort dette kan bli.

Billetter til selve eventen legges ut for salg 1 Februar 2019.

Daks Over Normandy

Ps: Dette betyr også at på det kommer til å bli stappfullt av Dakotaer på stakkars lille Reykjavík Flyplass dagene før når alle de Canadiske/Amerikanske flyene skal over dammen :ICE
 
Back
Top