• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Contrail Virgin Atlantic Airways, 9/2-11,

TKDahl

The Heraklion Spotter :)
Her sees Virgin Atlantic Airways, G-VATL, Airbus A340-642 på vei til Tokyo idag.
1297278531_resized.jpg
 
Stilig! Hva har du brukt av utstyr her?

Nikon D300s m/ 70-300mm vr.
Har aldri sett Virgin over her og i den retningen, det er som regel div. arabere på vei til usa som jeg får over huset, men i dag la jeg merke til litt annet fly mønster, bla. AF m/380 i samme retning (nord-østlig) men litt for langt inn i Sverige til at jeg fikk sett den. Så også en par 747'ere som kom over nord-norge, Trondheim og så over Gardermoen, en til AMS og en til LHR.

TK
 
Flott bilde, har sett på den flyruta flere ganger, men den passerer dessverre for langt unna meg. Stilig med bilder av fly på marshøyde.

Fikk akkurat tatt bilde en 747 fra Kalitta Air N745CK som for uventet over huset mitt i dag morges, hørte en rar lyd av type fly og tok tak i kamera. Skal lage en tråd på det når jeg får behandlet bildene.
 
Nydelig. Den pleier som regel å gå litt vest for gardermoen,med visse unntak. Heldigvis!!
 
Dette var ett veldig fint bilde, kansje det var på tide at vi fikk startet en hel tråd som bare bare inneholder contrails, mange liker at ta/se bilde av dette :)

Skal bli spennende å se om min nye 200-500 objektiv kan ta noen fine contrails :)

MVH Torben
 
Dette var ett veldig fint bilde, kansje det var på tide at vi fikk startet en hel tråd som bare bare inneholder contrails, mange liker at ta/se bilde av dette :)

Skal bli spennende å se om min nye 200-500 objektiv kan ta noen fine contrails :)

MVH Torben

Jeg har foreslått dette før, synes det hadde vært en god idè!!
 
Jeg har foreslått dette før, synes det hadde vært en god idè!!

Ja helt enig, må vel prøve at hive litt i noen moderatorer og se hva som er muligt:)

akkurat nu er jeg begynt å gjøre klar til at flyve hjem fra Trondheim, men kan love at det ikke blir noen bilder, da kamera ligger hjemme skal flyve fra trondheim kl 21.30, lander i oslo kl 22.25 med SK 385, i morgen er det ut og hente mitt nye objektiv, håper at jeg får mulighet til at teste det litt i morgen, men avhenger jo av været, hører at det snør en del nede i østfold, her er der cirka 2 grader og fint vær :)
Nå tilbake til jobben ha en god dag allesammen :)

Torben :fly
 
Flottings:)
Da kommer det vel flere etter hvert;)
Krysser forøvrig fingrene for sinnsykt mange contrails over OSL i morgen..
 
Back
Top