Bongos overraskelsesreiser til ???????

På tide å avslutte denne. Turen fra EVN-WAW gikk veldig greit. Den gikk også kl 04.20 lokal tid, så det var ikke akkurat en flight der vi gikk for å utforske matspesialitetene hos LOT. Det er vel også sånn at maten ikke akkurat har vært det jeg liker aller best med LOT.

Så vi gikk for en GT og en "bubbel" rett etter avgang.

4992e590d9665b0aad1ebf265f32eb03.jpg


Deretter sov vi bare. Setene på LOT balja var 2-2-2 og dermed ikke moderne for businessclass fiffen. Men personlig synes jeg mange av de nye fancy 1-2-1 jålesetene ikke er så fine å sove i at det gjør noe. Det er ofte underlige vinkler, trange hulrom til bena, hardt eller på andre måter sært.

Men LOT setene var riktig gode å sove i. De er full flat og jeg vet ikke om det skyldtes at vi fremdeles steg, men de føltes vel faktisk litt i overkant full flat. Så jeg tok mitt opp litt igjen.

Storsmurfen sover circa aldri på fly og er altid irritert på meg når jeg flater meg ut og skal sove, men her sov hun for første gang en hel flytur i full flat med pledd.

1-0 til LOT.

Landet på tid i WAW og hadde sånn ca 1:40 til neste flight til OSL. Var spent på situasjonen på flyplassen der. Det behøvde jeg ikke være. Det var nemlig ingen andre i immigration eller transfer security, og siden vi satt på rad 1 så var vi igjennom på et par minutter. Det var allikevel en relativt sliten og bittelitt "hangry-trøtt-muggen-med-bjeffebonus"-aktig gjeng som satte seg på LOT kantina. Vi spiste pølser, eggesalat og brød. Det var sabla godt og hjalp, men altså ikke nok til at det ble bilder og glis. :)

Siste leg hjem var med en LOT 737-800. Sånn med ekstra kano i taket. Vi hadde sete 1 E/F og det var kun en person til i business. Han satt på 2A. Hadde vært equipment change til større balje for litt siden. Muligens pga SAS streik.

9d0ed4b924d3ac955e946725eb164ccb.jpg


b76afe961964924864ee120a24cb42f3.jpg


Uansett ikke så mye å si om en slik morgen flight utover at maten overhodet ikke hjalp på humøret. "Den er så grusom, Andy, at du må få den vekk med det samme ellers kaster jeg opp" - er det beste vi kan si om den. Så jeg fikk den vekk.

d72fa3a9eb719f658b408047576ed6ab.jpg


... Og erstattet den med en av mine favoritt øl. Angrer bittert på at jeg ikke fikk kjøpt med meg en 6-pack slik i WAW. Storsmurfen gikk som vanlig for bubbel.

f453da6dcc40c0f70dc7826c2e66efa4.jpg


Landet nok en gang på rute etter en uneventful flight til OSL. Vi var trøtte og slitne som bare "f". Litt brisne også, da humøret steg betydelig på siste leg, så etter ankomst var det bare taxi hjem for å besvime i køya. Ikke feil det heller.

782b2dc18533903af23b10463b24ed65.jpg


Så takk til LOT for en super opplevelse hjem fra Armenia. Vesentlig bedre enn Condor og Lufthansa vil vi begge si.
 
Last edited:
Til slutt vil jeg si to ord om Jerevan.

Det er mye mer å se og oppleve der enn hva vi gjorde. Jeg hadde heller ikke lest meg opp på historie og dill på forhånd. Altså, vi vet om Genocide greiene og sånt. Men sånn ellers. Så vi var blanke og forventet oss en litt loslitt by.

Det var det ikke, som nevnt tidligere. Det var kjempeflott, trygt og fint. God mat og drikke. Ikke forferdelig dyrt.

Vi vil definitivt tilbake en gang til, tror vi. Det er en "2-gangers by". Litt i likhet med Istanbul. Hos oss er det en rimelig høy rangering.

58bada852e613c1e38f2b4200a7abc6e.jpg


Det samme går egentlig for LOT. Det er ikke ofte min Storsmurf sier at "kan vi dra dit igjen og fly med **** en gang til?". Det var terningkast 6 til LOT.

Og sånn for ordens skyld, det var her Yeezus gikk på vannet og lagde skandale

34ae8369636347adf14dca4804da4a40.jpg


Hotellet vårt har vi ikke skrevet noe om egentlig. Jeg hadde egentlig planlagt Marriott. Det er sentralt og rimelig. Men det ser litt tustete ut også.

Så til slutt gikk vi for The Alexander. Det var ikke rimelig, men like sentralt. Vi hadde booket en Studio Suite, som da inkluderte kjøkken. Angret tidvis på at jeg ikke hadde pakket med et par Grandiosa, siden room service var notorisk trege. Himmel og hav så mye tid vi brukte på å sitte og ringe/vente på dem.

Men ellers var det en riktig god opplevelse. Det beste med hotellet var imidlertid restauranten på taket, hvor vi var 2 kvelder på rad.

e91fef44049641c587a7c76b5a41a186.jpg



d3a7fb905708948e6beab352de1395bf.jpg


Tusen takk til de som har giddet å lese. Sender til slutt en politisk ukorrekt skål med en annen riktig god øl, faktisk.

4ee868b46f3321b15b06e924d5406c28.jpg
 
Last edited:
Ingen kromspring eller panikkorrigeringer? Har Bongo begynt å gå 'mainstream'?
Sorry, men kun terningkast 3 her.
 
Ja, endelig kom det en Bongos Tryllereiser rapport!
Tusen takk for bra rapport.

Og vinneren av konkurransen ble LN-MOW (Elefanten er veldig sliten, så han orker ikke å kåre vinneren) :)
 
Takk for flott rapport. :)

Takk skal du ha

Og nå sitter hele gjengen og gleder seg til fiskepinnecruise?

Storsmurfen skal ikke med på fiskepinnecruise. Det er ren guttetur.

Takk for finn rapport!

Takk Skarru ha!

Ja, endelig kom det en Bongos Tryllereiser rapport!
Tusen takk for bra rapport.

Takk skal du ha. Vinneren var vel MOW, men flere var jo inne på det tidlig. Martin var vel sånn sett først på akkurat den
 
Ingen kromspring eller panikkorrigeringer? Har Bongo begynt å gå 'mainstream'?
Sorry, men kun terningkast 3 her.

Nei, det er faktisk litt underlig hele greia. Lurer på hva som kan ha gått "galt".

Men i morgen begynner gutteturen. Der kan jeg love deg at det har vært bookinger, ombookinger, tighte connections og problemer over en lav sko. Først BA til ABZ (kansellert). Så ny BA flight til ABZ (kansellert). Så Norwegian og Widerøe via Bergen på separate bookinger. Flyr hjem (kansellert). Ny billett med KLM via AMS med tight connection.

Og jo... 3 timer fra WF skal lande i ABZ til fergen videre til Lerwick går. En fergebestilling der jeg har klart å booke begge lugarene i mitt navn... og jepp. I stad la jeg inn feil APIS data for meg selv på WF flighten BGO-ABZ i morgen.

OG dette er dag 1. Jeg frykter at Bongos tryllereiser kommer tilbake med et smell. :)
 
Back
Top