Bilderapport fra Bay Area

  • Thread starter Thread starter OMW
  • Start date Start date

OMW

Deleted user
Dagen begynte med å sitte på med en klassekamerat på tur. Nydelig vær og lite vind skulle gjøre anledningen perfekt for en Bay Tour. Vi begynte på Livermore (KLVK) og satte kursen direkte for vår gamle base Oakland International (KOAK). På bildet er det "beryktede" highway 580/680-krysset i Dublin. (for de som er lokalkjent) Krysset er litt beryktet fordi det også er en del småfly trafikk som følger veiene nord/sør og øst/vest, og det er ikke krav om radiosamband. Ergo, man må holde øynene åpne! :spin:
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    132.1 KB · Views: 47
Grønne åser etter alt regnet vi har hatt i vinter. Mount Diablo sees i bakgrunnen, et av de høyeste fjellene i området. Rundt 3900 fot :D
 

Attachments

  • 2.JPG
    2.JPG
    66.2 KB · Views: 50
"Cessna four-romeo-alpha, Oakland Tower, proceed straight in runway 27L, number one, cleared to land"
Stille på Oakland i formiddag. San Francisco sentrum ligger i disen i forlengelsen av rullebanene 27.
 

Attachments

  • 3.JPG
    3.JPG
    55.5 KB · Views: 44
Som alltid en golfbane i nærheten av en flyplass. Man ser terminalen på KOAK, men flest biler på parkeringsplassene. Rullebane 29/11 som er flyselskapenes hovedrullebane ligger langs vannkanten. Den store hvite hangaren var tidligere eid av United, og de pleide å ha service på bl.a. B747 der. Ble solgt unna og sentralisert (i Denver?) da det begynte å gå dårlig med de dessverre.
 

Attachments

  • 4.JPG
    4.JPG
    59.6 KB · Views: 39
Kort og høy finale på rullebane 27L. 27R er vanligvis mest brukt for alle utenom flyselskapene, men det kom en Beechjet rett bak oss som fikk prioritet på den. (ikke greit å være liten) Her ser vi også flua i frontruta som kom til å irritere meg resten av dagen!
 

Attachments

  • 5.JPG
    5.JPG
    36.4 KB · Views: 42
Etter et kort pust i bakken på Kaiser Air bar det videre opp i den vakre forsommerhimmelen. Vi ser en typisk line-up av småsnacks foran Kaiser. Gulfstreamer, Citation etc. Også en BBJ og 727 bak til høyre som jeg fikk litt dårlige bilder av på bakken.
 

Attachments

  • 6.JPG
    6.JPG
    133.6 KB · Views: 18
en liten Southwest B737-700 med winglets (og gamle farger) lister seg nedover til enden av 29.
 

Attachments

  • 7.JPG
    7.JPG
    45.6 KB · Views: 13
Traffic jam! Hils på en JetBlue A320, AA MD80 og Southwest 737-300. Alle på vei ned til 29 for avgang.
 

Attachments

  • 8.JPG
    8.JPG
    84 KB · Views: 14
Vi fortsatte sør-vestover mot Silicon Valley, nærmere bestemt Palo Alto. Her flyr vi over Dumbarton Bridge, den sørligste av bruene over San Francisco Bay.
 

Attachments

  • 10.JPG
    10.JPG
    64.6 KB · Views: 15
Right downwind runway 31 og "cleared to land as number four." Dagligdags kost på disse småflyplassene. I bakgrunnen skimtes et tårn, det er Stanford University.
 

Attachments

  • 11.JPG
    11.JPG
    118.6 KB · Views: 18
Igjen mye bra... Likte spesielt godt bildet med Southwest, AA og jetBlue....:up:
 
Igjen mye moro. Kanskje jeg burde ta en tur vestover og fly litt?
Hva slags kamera bruker du forresten?
 
Ja det er moro å fly i vesten. :spin:

Jeg har et Canon Powershot A75 3.2 megapixels..
 
Et lite bilde av N984RA på bakken i OAK. En 1998 (eller 99) 172R. Helt greit som skolefly selv om det ikke er en SP ;)
 

Attachments

  • N984RA.JPG
    N984RA.JPG
    79.8 KB · Views: 9
Skolemaskin eller fotostudio...Uansett kan den tydligvis brukes til begge deler...;)
 
De grønne åsene på det andre bildet var snabla pene. Sikkert ikke noe sted å sette ned en Cessna i tilfelle trøbbel, men veeldig fine å se på her fra godstolen.
 
Back
Top