Bilder av LN-NOF idag.

Airbus 330

ScanFlyer Dusty
Medlem
Jeg måtte bare få med meg LN-NOF sin ankomst imorges fra Seattle.
Og litt før kl 08, kom den så blank og fin og gikk rett i hangaren.
Men den stoppet like utenfor for å få på pushback trucken til å taue den inn, slik at jeg fikk tid til å ta ca 100 bilder av den før den ble tatt inn.:lol:

Men nok snakk, og over til noen bilder.

_MG_3387.jpg


Her taxer en blank og fin LN-NOF mot hangaren etter turen fra Seattle og mellomlandingen på Keflavik. Like vakkert å få sett en splitter ny maskin hver gang sjangsen byr seg.

_MG_3394.jpg


Ingen tvil lengre, det BLE LN-NOF på denne maskinen.

_MG_3396.jpg


Kan ikke si noen annet enn at jeg liker disse fargene, vakkert og fint.

_MG_3412.jpg


Nope, det er ikke Bjørn Kjos i døra....

_MG_3414.jpg


Selv konkurenten syntes det er morro nå DY får nytt fly, er det deg Speedbird? :p

_MG_3423.jpg


Siste bildet, før den blir borte inne i hangaren for idag.

Når jeg kom imorges, var det tjukk tåke. Så derfor jeg garderte meg med å få den foran hangaren.

Det ligger også noen bilder ute her på: http://www.hangar.no/news/117/ARTICLE/1813/2008-06-27.html

Håper de første bildene av LN-NOF falt i smak, takk for meg.

Airbus 330.
 
Utrolig blank og fin maskin. Er vel for mye å håpe på at de får på folie på halefinnen allerede i natt...
 
Nydelig maskin i fine farger. Men utrolig stygg TBL som tauer flyet inn i hangaren.
 
Lekre bilder - av et lekkert fly! Regner med at det blir en reproduksjon på halen av en helt fra en av 733-maskinene.
 
Utrolig flott maskin!!!
Enda bedre hadde det vært om overgangen mellom det røde (blå stripe) og det hvite hadde lutet 30-40° forover, men, men...., det får man ikke gjort noe med.
Hva er det markerte feltet under vinduer 2-3-4 (grått felt i senter med hvite vinkler som markerer hjørnene på et eller annet)...??
 
En fin og blank maskin dette ja.

Hva er det markerte feltet under vinduer 2-3-4 (grått felt i senter med hvite vinkler som markerer hjørnene på et eller annet)...??

Det er en static port som er koblet til Air Data Computer og gir bl.a info om høyde og fart. Her er hva wikipedia har å si om saken
 
Nyderlige bilder av en splitter ny maskin. Det er virkelig gøy å se at det kommer så mange nye maskiner inn til Norge nå, til både SAS og Norwegian.
 
Herregud, dette kan vel nesten sies å være norges vakreste maskin.
Håper DY flåten består av ren -800 om noen år.:)
 
Back
Top