Re: Beste og tryggeste søkemotor for Hotell booking
Vi har gode erfaringer med hotels.com baade pris messig og hvordan de rydder opp naar det en sjelden gang blir feil. Jeg har bare status hos Fairmont, den er opparbeidet 90% gjennom Hotels.com. Har litt forskjellig erfaring med rom en faar via hotels.com, i England (Liverpool) hvor jeg bor mye og brukte hotels.com inntil Universitet fikk avtale med Accor fikk jeg alltid Handicap Rom med Hotels.com bestillinger. I Frankrike (Paris) var det rimelig standard med hotellenes daarligste rom - og i Italia blir vi alltid oppgradert hos UNA Hotels via Hotels.com - det uten status, veldig ofte til Junior Suite (10 oppgraderinger saa langt).
Naar det er snakk om tryggeste - har vi etterhvert et par meget daarlige erfaringer med Booking.com - den foerste i Vordingborg (den Danske byen hvor det overhodet ikke er delig aa vaere Nordmann) Hotels.com tilboed ingen hoteller i byen, mens Booking.com gjorde det - klart at "Hotellet" ikke tilfredstilte Hotels.com minimums standard, mens Booking.com ikke sjekket.
Den mest skremmende erfaringen med Booking.com var i sommer - vi hadde bestillt en lang weekend helt ytterst i havgapet paa vestkysten av Vancouver Island, hvor storm watching er noe av det man drar for, vi ser ofte baade bjoern og ulv naar vi er der ute og det er 2+ timer kjoering over et pass med tildels meget daarlig vei til naermeste "sivilasjon" - vi ble bedt om ankommst tidspunkt, som vi oppgav til 20:00 siden vi ankom Victoria med ferge, vi kom til avtalt tid til en resepsjonsbygning som var meget stengt, ingen svarte paa telefon - og hyttene ligger 15 minutter unna resepsjonsbygningen. Vi ringte noksaa bekymret til Booking.com og endte opp i Nederland - vi er godt kjent og spurte om de ikke kunne reservere en natt paa Inn at Wickaninish hvor vi har bodd foer og som vi visste at var snille med smaa Beagler, det kunne de ikke fordi det var stengt pga ombygning ble vi fortalt, vi hadde allerede betalt CAD 800.00 til Booking.com og ville jo helst bruke dette. De kunne ikke hjelpe oss, det begynnte aa bli sent saa vi kjoerte selv til Inn at Wickaninish hvor det absolutt var full aktivitet, ingen ombygning paa gang og de hadde et meget hyggelig rom til oss hele helgen, og ja de hadde blitt oppringt av Booking.com som ikke hadde godtatt prisen. Det tok oss 5 timer med krangling for aa faa vaare CAD 800 tilbake - Booking.com mente vi var no-show den foerste natten og ville trekke CAD200. Saa hvis Hotels.com har et alternativ styrer vi unna Booking.com