KRS Bernt Balchen Airshow 12. mai 2012!

ThePlanespotter1

ScanFlyer Silver
Hei!

Det blir flyshow på Kjevik, Lørdag 12. Mai 2012. Da arrangeres det et storstilt flyshow på Kjevik i hans navn (Bernt Balchen, født på Drangsholt i Kristiansand, var en av de store norske flypionerene). Blant annet markering av at norsk luftmakt er 100 år.

Forsvaret:
http://forsvaret.no/aktuelt/luftmakt/Sider/default.aspx
Facebook:
http://nb-no.facebook.com/events/169601129821463/

På Facebook står det at det blir besøk av alle Forsvarets fly og over 20 historiske fly!


Edit: Tid: 10:00 til 18:00

Hilsen Kenneth
 
Last edited:
Disse flyene kommer på flyshowet:
- F-16
- P-3C Orion
- C-130J Hercules
- Bell-412 SP
- Sea King
- Lynx
- Saab Safari
- DA-20 Jet Falcon
- Dakota
- Vampire
- Havard
- Safir
- Tigermoth
- PT -19 Cornell
- Army-Cub
- Cessna Birddog
- Chipmunk
 
Skulle denne vært i småprat/flyforum?

Synes ikke 250 kr er noe som helst ille, men forstår at det er andre som må prioritere...
 
Skulle denne vært i småprat/flyforum?

Synes ikke 250 kr er noe som helst ille, men forstår at det er andre som må prioritere...

Jo, men jeg var litt usikker på hvor jeg skulle lage denne tråden så jeg bare la den her på Spotteralerts forumet. Det er jo spesielle fly som kommer :)
 
Synes ikke 250 kr er noe som helst ille, men forstår at det er andre som må prioritere...

250 må da være en ok pris? Det er ikke helt billig å holde disse gamle slitere i drift. Syns man ikke skal klage på prisen men heller være glad for å kunne bidra litt til at de holdes vedlike.
 
Joa, men man kan jo ta turen til Kjeller på Flydagen og se de samme maskinene gratis...

Eller dra til Sola og få med seg Turkish Stars, Patrouille de France, Aerostars, F86 med flere i tillegg til det som kommer til Kjevik.
Eventuelt Ørlandet med sitt Tigermeet (sågar gratis) eller Bodø som har Frecce Tricolori, Patrouille Suisse, 2 stk F18, Jas Gripen ++ og alt det andre som kommer til Kjevik.
 
Back
Top