Bakkafrost med eget flyselskap for frakt FarCargo

Ser ikke ut som flightene til USA/Newark, har vært noen suksess, og de inntil videre gir opp, og flyr inne Europa i stedet

Bak betalingsmur
https://check-in.dk/efter-syv-rundture-farcargo-dropper-newark-rute/

Efter syv rundture: FarCargo dropper Newark-rute

Færøske FarCargo har indtil videre opgivet af flyve til Newark med den Boeing 757-200, der blev leveret i januar. Fremover skal der flyves til Europa, og selskabet er lige nu åben for ACMI-og charteropgaver.
 
Merkelig at de gir opp ruten som jo var hele grunnlaget for å opprette flyselskapet. Hva slags markedsundersøkelser ble egentlig utført her? Sikkert et fornuftig grep de nå gjør, men man kan jo spørre seg om hvilke vurderinger som i utgangspunktet ble lagt til grunn for å opprette dette selskapet.
 
Onsdag fløy SE-RLE fra Brüssel til Bodø, og ned igjen på torsdag.
Noen som kjenner til denne, fiske-charter?
 
Onsdag fløy SE-RLE fra Brüssel til Bodø, og ned igjen på torsdag.
Noen som kjenner til denne, fiske-charter?

På ingen måde. Færinge flyver ikke med norsk laks. Det er et færøsk laksefirma, som mere eller mindre står bag Farcargo
 
På ingen måde. Færinge flyver ikke med norsk laks. Det er et færøsk laksefirma, som mere eller mindre står bag Farcargo

Det vet jeg, men cash i kassa vs. flyet på bakken uten inntekt tipper jeg trumfer interessekonflikten mellom Bakkafrost og et norsk oppdrettsselskap.
FarCargo har jo droppa USA-rutene, så går mye ut fra BRU nå.
 
Ser ut som de fløy PSM-ORB 4. desember, tipper på at dette var militært.
I går/i dag flyr de for Icelandair, BRU-KEF-LGG.
 
Back
Top