• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Antonov AN-225 nummer 2

Trety

ScanFlyer Rusty
http://www.airliners.net/open.file/699985/L/

Byggingen er godt i gang. Skal bli spennende å se fremover, gleder meg til å se den fly!
 
Replying to Topic 'Antonov AN-225 nummer 2'

Dere får rette meg hvis jeg tar feil, men er det ikke slik at den "Cossack"en som det er bilde av her (byggenummer 2) er lagret halvferdig siden begynnelsen av 90-tallet? Det var vel meningen at den britiske "romfergen" HOTOL skulle launches fra en AN-225, og da det prosjektet ble stanset stoppet kanskje byggingen av den andre 225en også?
 
Replying to Topic 'Antonov AN-225 nummer 2'

og SE hvor pinglete den lille An-140'n bir ved siden av. For et herlig MONSTER!!!
 
Replying to Topic 'Antonov AN-225 nummer 2'

Er det ikke snakk om å bygge ferdig den 2. An-225´en da? Er det ikke Antonov Design Bureau som prøver å få den i drift, slik at de har 2 stk. An-225?

200 tonn i ett jafs er slett ikke ille:wow:. A380-800F skal vel klare 150 tonn og Boeing 747-400ERF tar vel drøye 115 tonn. :wow:
 
Back
Top