• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Airshow 2022

For de som ikke har tatt turen til Zeltweg og Air Power i Østerrike kan man se showet via livestream på YouTube. Her er link til dagens show. Samme opplegg i morgen.
 
Lå ute på Forsvaret sin side, men nå ser det ut som Kjevik er kansellert. Programmet fjernet fra https://www.forsvaret.no/aktuelt-og...rsvarets-deltakelser-pa-flyaktiviteter-i-2022

Noen som vent noe mer angående dette?

På Kjevik ble visst arrangementet omgjort til et internt arrangement for de ansatte på skolesenteret. Det var to F35 som holdt en kort oppvisning/low approach ca kl 14:30.
De lå i holding sør av KRS før de fløy innover, godt synlig fra min veranda i Vågsbygd.
 
Like mye f-35 på telemark airshow. Men nær 100 kommentarer på Facebook sier litt. (25 av de er nok bots)

Sent fra min SM-A526B via Tapatalk
 
Last edited:
Noen vil muligens mene det er litt pussig at Forsvaret glimrer totalt med flygende tilstedeværelse på Kjeller, men stiller med både F-35 og Herc i flygende display på Notodden?
 
Telemark hade nær dobbelt av de på flydagen sola. Ville sagt det synd at den i notodden var beste i Norge. (flydagen hadde viggen/draken (i lav høyde og) på begge dager ellers lite i frhold til 2017/2019)


Men blir sånt når norske luftforsvaret egentlig har høydepunkter. og at folk bestiller biletter på det.
om så problemet er at forsvaret ikke har kapasitet til f-35 i display.
 
Last edited:
Back
Top