Airbus viser A350 litt mer i detalj

Til dere som har mere dyptgående kunnskap / kjennskap til det...

A350 XWB.....

Når de stoppet programmet i sommer og gjorde det om, HVA var det egentlig kundemassen krevde? bredere skrog? lengre etc? Kortere? Lengre range? Vektendringer?

Noen som kan fortelle?

Har ikke fått med meg det...

'
 
Heisann ENGM RAMP:hi2

Originally posted by ENGM RAMP
A350 XWB.....

Når de stoppet programmet i sommer og gjorde det om, HVA var det egentlig kundemassen krevde? bredere skrog? lengre etc? Kortere? Lengre range? Vektendringer?

Noen som kan fortelle?
Airbus begynte så smått med en rethink av A350 rundt nyåret, og jobber videre med dette for alvor utover våren, og resultatet så vi på Farnborough i sommer. Siden i sommer har de også gjort flere endringer, litt mer om det lenger nede.

Noen av tingene (de potensielle) kundene krevde var:
- et bredere skrog for å kunne konkurrere mot 787 (som kan ta åtte eller ni i bredden, mens forrige A350 bare kunne ta åtte, mao ville 787 kunne ha en stort fordel når det kommer til CASM eller komfort.)
- mer range/lavere fuel burn/lavere vekt (alle disse henger sammen til en viss grad)
- at Airbus tenkte helt nytt, og ikke kom med noe flyselskapene anså som en oppgradert A330

A350XWB, som fikk industriell launch for snart to uker siden, har som nevnt over endret seg siden i sommer, rett og slett fordi også denne versjonen ikke ble ansett som god nok. Feks tapte den mot 787 i en evaluering hos LH for ett par måneder siden. Hovedgrunnen til denne endringen er nok vekt, som hemmet A350XWB ("MK I") en hel del. Airbus sa i sommer at A350XWB skulle fly 8500nm. I etterkant har det blitt kjent at de har henvendt seg til flyselskaper og presentert A350XWB med en kortere rekkevidden enn dette. Resultatet så vi for to uker siden: at de har gått bort ifra AlLi i selve flyskroget, og faktisk prøver å tenke litt nytt, samt at rekkevidden har blitt forbedret iforhold til forrige versjon av A350XWB.
 
hehe, Brendas :devot:

Ingen over, ingen ved siden.....

Det ANTE meg at du ville komme til å kommentere denne topic'en!

Mange takk!


:clap
 
Back
Top