• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

ACTA Logo-jet

espenlok

ScanFlyer Blue
Kan ikke se at noen her har nevnt at Norwegian skal få en ny logo-jet, denne gangen med Acta sin logo. Acta-sjef Simen Mørdre ser store likheter mellom sitt selskap og Norwegian. Kilde er april-utgaven av Norwegian sitt magasin i stollommen.
 
Da blir det vel mye gulfarge og denne logoen

logo_no.gif


Og med det får også Norwegian sin banan ;)
 
Litt overraskende og spennende at det er denne typen bedrifter som har gått for logojet så langt. Hadde så og si forventet å se en VG- eller Grandiosa-jet med det aller første.

Bakgrunnsfargen til Acta er jo svart, så jeg tipper på en svart maskin med gul Acta-tekst.
 
Ja, jeg vet i hvert fall ikke noe mer enn det jeg skrev over. Men det hadde vel kanskje vært natulig å gjøre det snart, mens intervjuet med Acta-sjefen fortsatt står i magasinet deres?
 
noen som har hørt noe?? En sort 733 med gule Acta-bokstaver kan bli veldig stilig
 
Lite trolig med sort lakkert fygemaskin av sikkerhetsmessige grunner. Maskinen vil bli lite synlig i mørke på bakken og i luften.
Air UK haddde første av sine 1-11 og F-27/Herald malt i helblå farge tidlig på -80 tallet , men måtte omlakkere halen til hvitt fordi maskinene var vansklige å få øye på.
Pålegget kom fra CAA i sin tid.
FOF hadde jo en Electra i sin tid som også var sort lakkert, men det ble med den ene.
Jeg kan huske at noen av flygerne nevnte at de fikk klager fra ATC på grunn av lite synlighet.
 
ser problemet, men hva med US airways og Royal Jordanian da? De kan fritt benytte mørk farge fordi den ikke dekker hele maskinen?
 
Back
Top