Falcon
ÜberScanFlyer
Grizzly tok endelig av
Airbus kan puste lettet ut: A400M gjennomførte en vellykket jomfrutur i formiddag.
http://www.tu.no/motor/article231268.ece
Grizzly tok endelig av
Airbus kan puste lettet ut: A400M gjennomførte en vellykket jomfrutur i formiddag.
Eksteriøret på flymaskiner designes ikke for at de skal se bra ut, de designes slik at de blir så aerodynamiske som mulig, at en oppfyller behovet en har til internt volum, samtidig som flyet strukturelt blir så lett som mulig.Det er jo helt tydelig at flydesignere sliter for tiden, det er ikke mye nytt. Har vi kommet så langt at vi ikke kommer lenger?
A400M er jo en kopi av C130 med en touch av C17.
De går motsatt vei, helt riktig. En ser det lett når motorene ikke er igang, propell-bladene er dreid hver sin vei på de to vingene.Hvorfor ser det ut som om propellene på motor 1 og 2, samt 3 og 4 går motsatt vei? Er det tilfellet, eller er det forskjellig fart på propellene som gjør at det ser slik ut - på film?
Hvorfor ser det ut som om propellene på motor 1 og 2, samt 3 og 4 går motsatt vei? Er det tilfellet, eller er det forskjellig fart på propellene som gjør at det ser slik ut - på film?
Har du en oversikt over cargohold-volum på disse maskinene -KGL?
Hvorfor har de ikke tatt inn hjulene mon tro?