• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

A350 til Sichuan Airlines

Someone

Moderator
Medlem
Foreløpig ikke en ny ordre, men Sichuan Airlines har kastet seg rundt og går for A350 på kort varsel. Dette har væer mulig gjennom at utleieselskaper AerCap har 3 nesten ferdige maskiner, MSN52, 55 og 60, som skulle til SriLankan ble avbestilt i siste liten, og AerCap måtte finne en ny kunde. i tillegg skal de også lease en maskin fra ALC, men dette er ikke bygget ennå, slik at de etterhvert vil få 4 maskiner. Siden maskinene nesten er ferdige kommer de første alt i 2017

http://www.ch-aviation.com/portal/news/49532-chinas-sichuan-airlines-to-lease-four-a350s
Sichuan Airlines (3U, Chengdu) has signed agreements with two international lessors for a total of four A350-900s. In a statement, the China Southern Airlines (CZ, Guangzhou) subsidiary said it had agreed to lease three A350s from AerCap and one from Air Lease Corporation. Deliveries are scheduled to begin next year.

Første maskin skal alt være i kabinmonteringshallen til Airbus, mens nr 2 er hvitmalt og lagret på TLS.
28627734233_8faa63e5d4_c.jpg
 
Back
Top