• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

91/96UL til Norge

S. Holberg

ScanFlyer Gold
Nå ser det ut til at den mye billigere avgas 91/96UL blir å finne i Norge snart!
Godt nytt for småflyene der ute.

http://www.flynytt.no/nyheter_reade...paign=Feed:+flynytt_nyheter+(Flynytt+nyheter)

"Snart blir det mulig å kjøpe blyfri flybensin i Norge. Bensinen er produsert av det svenske firmaet Hjelmco som har solgt denne type drivstoff i Sverige i de siste 30 årene. Drivstoffet kan anslagsvis brukes av 85 prosent av den norske småflyflåten, og ikke minst vil det nye tilbudet være attraktivt for operatører av fly med Rotax-motorer som trives dårlig på blybensin."
 
Vi får håpe det svarer til forventningene og at prisen blir akseptabel. Nå trenger GA-miljøet mye medgang og ikke mer motgang.
 
Back
Top