797 single aisle - 4 versjoner

Har Boeing noen erstatter for 737-600 og 717 på gang da mon tro? 797-1 høres flott ut. Men, hvorfor la Airbus 318 og Emb 195 spise hele markedet som ligger under 130 pax og med kortere rekkevidde?
I dag er det ingen interesse for 736. Det er ikke levert noen på flere år. Hvorfor utvilke en modell som knapt kommer til å selge noe som helst. Hadde Boeing visst at de bare kom til å selge 69 eksemplarer av -600 hadde de antakeligvis ikke utviklet den.
En erstatter vil være et fly med 2+3 setekonfig. Med den konkurransen som blir i dette segmentet, når CSerien til Bombardier kommer, vil det antakelig ikke være fornuftig prioritering av ressurser på utviklings siden å utvikle dette flyet nå. Ressursene må brukes på 797 og deretter en 777NG.
 
Back
Top