![]() |
|
![]() |
#1 |
ScanFlyer Inventory
![]() Global Moderator Join Date: Jan 2006
Location: Hvalstad
Posts: 67,082
|
![]()
Hvordan er det egentlig med transfer i India? Både innenland til utenlands og motsatt vei. Er det like mye hassle som man kan frykte og hvordan fungerer det?
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
ScanFlyer Rusty
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,483
|
![]()
Innland til utland har vært helt greit for min del. Det er lite som er annerledes fra andre land, men vær obs på at immigrasjonen sjekker innreise-dokumentene nøye både inn og ut av landet. For sikkerhetskontrollen, så pass på å få med et par navnelapper/håndbagasjelapper som har lyst felt som kan stemples på. Og bruker du Internett innsjekk, så gå til skranken og få et ordentlig boarding pass selv om du har skrevet ut fra nettet. Bruk likevel dette siden du kan spare mye tid ved å få sendt bagasje fra skanker dedikert til dette. Skriv ut reiseruten fra reisebyrået, siden du blir kontrollert om du er reisende før du skal inn på flyplassen, og som regel bare et par timer før avgang. Ha det eller boarding pass alltid lett tilgjengelig sammen med passet fram til du sitter ombord i flyet, sparer deg mye tid og "hassle". Sjekk også terminalene som du flyr inn og ut fra.
Utland til innland. Bagasje tollklareres på første stopp, så den må ut. Planlegg ut i fra det som separate videreforbindelser, ellers gjelder det som over. I korte trekk. - Skriv ut alt - alltid - Håndbagasjelapper for stempling - sørg for at de blir stemplet tydelig i sikkerhetskontrollen for hver flyplass du passerer i India. - Ha pass/reisedokumenter og utskrift av reisen/boarding pass lett tilgjengelig fra før du går inn på flyplassen til du sitter på flysetet.
__________________
“I always wonder why birds stay in the same place when they can fly anywhere on earth. Then I ask myself the same question.” |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
ScanFlyer Blue
Join Date: Apr 2011
Posts: 256
|
![]()
Hvor skal du?
Superhai oppsummerer godt. Dette er uproblematisk så lenge en har papirarbeidet i orden. Dog kan det være en idé med ikke for tight connection. Det kan bli lang kø i immigration om en ikke flyr business. Det kan være et godt stykke å gå på DEL om det er dit du skal, så å komme fram til gaten tar også litt tid. |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
ScanFlyer Silver
Join Date: Mar 2007
Location: Marbella
Posts: 651
|
![]()
Superhai nevner mye allerede, men mitt hete tips er å bruke diplomatkøen i Immigration. Funker som fy hver gang -- og aldri noe kø!
|
![]() |
![]() |
![]() |
|
|
![]() |
||||
Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
Enklere transfer utland-innland på OSL fra høsten 2015 - Domestic Transfer | Mekum | Flyforum | 692 | 17-12-2024 17:23 |
Air India får ikke mere drivstoff i India. | Trdfly | Flyforum | 3 | 09-03-2012 21:10 |
India tar grep i Air India | CK | Flyforum | 4 | 28-05-2011 14:35 |
tur/retur India, Kingfisher/Air India/BA? | torestabell | Reiseforum | 7 | 09-07-2010 15:00 |
Transfer fra domestic til int på IAD | Chriscross | Reiseforum | 3 | 10-03-2010 10:57 |