![]() |
|
![]() |
#1 |
ScanFlyer Rusty
Join Date: Sep 2004
Posts: 7,479
|
![]()
Det är inte ofta jag skänker pengar till organisationer av olika slag eller uppmanar andra att göra det, men den här gången tänker jag göra ett undantag: Jag uppmanar er alla som kanske inte läser trip report forumet regelbundet att ta en titt på följande rapport skriven av imm/Leif:
http://forum.flyprat.no/showthread.php?t=29756 och fundera på att ge ett bidrag till arbetet: My African Aid Organisation Sommerroveien 1 3225 Sandefjord Konto nr: 5081 07 93667 Jag skickar själv ett bidrag vid nästa lön |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
ScanFlyer Crusty
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,891
|
![]()
Tusen takk for støtten! Det varmer virkelig, og gir lyst til å stå på enda mer.
Takk! ![]()
__________________
Life is Brutale |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
ScanFlyer Rusty
Join Date: Sep 2004
Location: Drammen
Posts: 5,329
|
![]()
Jeg kommer også til å legge inn en betaling til saken. Jeg vil også oppfordre alle Facebook-brukere til å gå inn på gruppen "Hjelp til å starte barnehjem og skole i Sierra Leone" for å derigjennom skape ennå mer blest rundt formålet.
__________________
"You cannot call yourself a petrolhead until you've owned an Alfa Romeo" - Jeremy Clarkson |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
ScanFlyer Crusty
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,891
|
![]()
En av forumets medlemmer har gode kontakter i forsvaret, og skal høre hvorvidt det er mulig å få til en transport av "ting og tang" når forsvaret får sine nye transportfly. De trenger sansynlig vis å ha mye "øvelseskjøring", og hva er da bedre enn å få både øvelse og å gjøre god nytte for seg?
Jeg håper virkelig det lar seg gjøre! IMM
__________________
Life is Brutale |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
ScanFlyer Blue
![]() Join Date: Dec 2007
Location: Oslo
Posts: 122
|
![]()
Skulle du trenge "bråhjelp" med å få samlet inn "ting og tang" så må du endelig si ifra så skal jeg se hva jeg kan klare å få bidratt med :-)
|
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
ScanFlyer Rusty
![]() Join Date: Sep 2004
Location: Warsaw, Poland
Posts: 5,627
|
![]()
Jeg støtter dette, et lite bidrag kommer snart.
__________________
Upcoming flights: JUL BRU-ARN SK 32N |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
ScanFlyer Mile High Club
Join Date: Jan 2006
Location: Sacramento, CA
Posts: 12,672
|
![]()
Finnes det muligheter for aa stoette via kredittkort? Kanskje en Paypal konto hadde vaert smart? Vanskelig for oss over havet aa gi penger via konto
|
![]() |
![]() |
![]() |
#8 | |
ScanFlyer Crusty
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,891
|
![]() Quote:
Jeg skal undersøke hvilke muligheter det er for å få til en løsning. Kommer tilbake med info så raskt som mulig. IMM |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#9 |
ScanFlyer Crusty
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,891
|
![]()
Jeg har snakket med bankforbindelsen (DNB NOR) om hvordan man kan ordne overførsler fra utlandet.
Man må overføre fra bank til bank. Internasjonalt DNBNOKKXXX Bankens navn: NOR DNB Adresse: Rådhusgata 15 3211 Sandefjord |
![]() |
![]() |
![]() |
#10 |
ScanFlyer Crusty
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,891
|
![]()
Barnehjemmet er nå åpent! Bare 4 måneder etter jeg var i Sierra Leone. Det er ikke værst, om jeg må si det selv.
Vi har ansatt 3 personer til å drive barnehjemmet "My Home", alle lokale folk. Lederen er utdannet lærer, og har jobbet for en amerikansk organisasjon, men går nå over til "oss". Han kommer til å bo fast i barnehjemmet, sammen med de to assistentene. 10 barn er plukket ut til å få plass. Den utvelgelsen var min kone med på, og det var ingen enkel oppgave. Det er vanskelig å si nei til mange, for mange ville ha plass. Og mange trengte faktisk å få plass. Noen bilder fra henns reise kan sees her: http://www.stormposten.com/sweden/My...own/index.html Takk til Lars Engerengen i Air Service AS som har laget hjemmesiden. www.maao.no Takk også til dere som har bidratt til at My Home har kunne starte opp så raskt. Barna er svært takknemlige og glade for stedet de bor. IMM Last edited by imm; 06-08-2008 at 23:04. |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|
![]() |
||||
Thread | Thread Starter | Forum | Replies | Last Post |
Sjelden sak | VIVALDI | Samlerhjørnet | 0 | 17-05-2010 23:08 |
Artig sak | Tommy777 | Reiseforum | 4 | 02-03-2009 14:18 |
Stygg sak | LN-FHU | Flyforum | 5 | 26-07-2006 15:23 |
En artig sak.... | G-COLE | Flyforum | 0 | 29-09-2004 19:28 |