• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Live ATC Stream fra Gardermoen

LN-RSS

Boeing 737-800 LN-RSS
Finnes det noen aktive Streamer fra Tower/Ground/Approach ATC på Gardermoen for tiden?

Hørte mye på dette før, men finner ingen nå lengere... :(
 
Ja, det er gledelig at det nå begynner å komme opp noen streamer rundt i Norge også. Når det gjelder Oslo, så synes jeg flyene er tydelige å høre på, mens ATC er svak.
 
ENGM har ikke vært tilgjengelig på Live ATC i en god stund nå, noen her som vet/har mistanker om hvorfor?

Håper den kommer tilbake...
 
Sendte melding til Liveatc.net på facebook og fikk svar! :)
"Sorry but the ENGM feed will be down for a couple months due to construction at the receiver site. We hope to get another feed in the meantime, but it is not certain."
 
Jeg må først finne en mer permanent løsning her hjemme. Akkurat nå kjører tjenesten på en PC som også benyttes av andre familiemedlemmer. Risikoen for at f eks en Skypesamtale går ut på feeden er overhengende :-)
 
Last edited:
Back
Top