Er ingen ekspert, men hvis du spør om hvorfor det røde lyset er mye kraftigere enn feks det grønne, skyldes vel det at det er visse krav til plassering og lysutbredelse (vinkelstørrelse) på disse lysene.
Siden du da har tatt bilde av flyet i en vinkel og med lang lukkerhastighet som favoriserer høyre side bidrar vel det til at lysintensiteten (og overeksponeringen) er høyere på den siden.
Stjerne-effekten antar jeg du vet kommer av diffraksjon i blenderen, dvs normalt mere stjerne-effekt jo mindre blender(høyere tall...) og antall radialer er avhengig av antall lameller i blenderkonstruksjonen (i dette tilfelle oktagon,8).
I Photoshop krever dette en god del retusjering for at dette skal bli bra.
Det røde lyset bør renskes helt vekk for deretter å gjenskape ytre del av vingen/winglet.
Deretter kan du jo bare kopiere det grønne lyset, forandre dette til rødt og kopiere det over til andre siden.
Dritenkelt selv for en 42-åring