• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

WIZZ byter flyplass i Warszawa

Stoarn

ScanFlyer Silver
Fr o m 18 juli, Wizz Air flyr fra og til nybygd flyplass Warszawa-Modlin, istedenfor Frederic Chopin.

I Modlin skal 4 A320 vaere basert.

Trevlig resa :)
 
Hvor langt ligger egentlig WMI fra sentrum iforhold til WAW? Noen sjanse for at Norwegian også kommer til å flytte sine flyvninger dit, og er det mulig at også easyJet vil begynne å fly til Polens hovedstad?
 
Hvor langt ligger egentlig WMI fra sentrum iforhold til WAW? Noen sjanse for at Norwegian også kommer til å flytte sine flyvninger dit, og er det mulig at også easyJet vil begynne å fly til Polens hovedstad?



http://en.wikipedia.org/wiki/Warsaw_Modlin_Airport

Ifølge artikkelen her sies det at det vil ta 30 minutter å komme seg inn til sentrum i Warzawa.

"A new 5km rail spur branching off from the existing Warsaw-Gdynia line will be built with an underground station at the airport, theoretically providing a 30-minute commute to Warsaw centre."


Jeg tror DY neppe kommer til å flytte operasjonene sine til Modlin Airport siden DY flyr som kjent for det meste til hovedflyplasser.
 
Hvor langt ligger egentlig WMI fra sentrum iforhold til WAW? Noen sjanse for at Norwegian også kommer til å flytte sine flyvninger dit, og er det mulig at også easyJet vil begynne å fly til Polens hovedstad?

WMI ligger 40 km nord fra Warszawa sentrum (sentralstasjon), med bil kjorer man E77 riktning Gdansk, straks etter Vistulabroen i Nowy Dwór Mazowiecki svinger man til hoyre :)

http://g.co/maps/9vtez

I teori bilturen skal ta ca. 30 minuter, men det kan bli sant bare under natten - trafikk pa E77 er stor, i rusningstiden enorm, med massa av dem som pendlar til og fra norre utkanter.

Direkte jernbanelinjen blir ikke klar innen 2013/2014 tidtabell.

Innen jernbanen er klar, en shuttlebus skal kjore til og fra Modlin stasjon (linjen Warszawa-Gdansk), liksom bussen fra Torp til Rastad stn.

Tidtabell av togene som skal stoppe i Modlin stn er ukjent.


EasyJet og Norwegian - inge rykter.

RYANAIR skal fly til DUB, STN, BGY, CIA, RYG, NYO og BUD - ingen base, alle sine ruter unntatt DUB skal flys ogsa av W6 (LTN, FCO og TRF). Konkurrensen skal bli toff
 
Last edited:
Back
Top