Wizz Air med lavprisselskap i Abu Dhabi

Someone

Moderator
Medlem
Wizz Air har inngått en avtale om å etablere et felles selskap og joint venture med Abu Dhabi Development Holding Company, og starte et lavprisselskap med base AUH andre halvdel av 2020.

Dette komme jo ikke lenge etter at Etihad og Air Arabia annonserte noe lignende. Så er spørsmålet om dette kommer i tillegg eller om det er i stedet for. Jeg antar at hvis Wizz tar 51% av aksjene her så kan de kanskje benytte seg av deres EU rettigheter, mens en lokal aktør vil trolig kun bruke UAE sine, som har endel begrensninger til flere EU land?

https://www.flightglobal.com/wizz-air-to-set-up-joint-venture-abu-dhabi-carrier/135758.article

Central European budget carrier Wizz Air has provisionally agreed to establish a low-cost carrier venture in Abu Dhabi, the second such budget airline plan to emerge in the emirate in recent weeks.
 
Som endel av prosessen her så legger da Wizzair ned sine 5 ruter rutene til til Dubai (DWC), og flytter disse til Abu Dhabi. Wizz har fløyet til Dubai, men da til DWC, siden 2013

https://www.aviation24.be/airlines/wizz-air/wizz-air-opens-5-routes-to-abu-dhabi/

Twice to three times per week from Bucharest to Abu Dhabi, from 3 June.
Twice to three times per week from Budapest to Abu Dhabi, from 3 June.

Twice a week from Cluj-Napoca to Abu Dhabi from 16 September.
Twice a week from Katowice to Abu Dhabi, from 15 September.
Twice a week from Sofia to Abu Dhabi, from 15 September.
 
Er den nye terminalen i Abu Dhabi åpnet nå? Og vil i så fall den gamle bli lavpris-terminal?
 
Disse wizz-folka begynner å bli veldig aggressive nå. Blir spennende å se hvordan det går, enten går det til helv&@e, kanskje til og med værre enn norwegian på sitt verste, eller så går det til himmels.
De tør å satse, men kanskje de gaper over for mye og blir norwegian nr2?
 
De tør å satse, men kanskje de gaper over for mye og blir norwegian nr2?
De er vel ett av de selskapene i Europa som faktisk sitter med en god del cash på konto. At de da benytter muligheten til å ta markedsandeler nå konkurrentene får likvisitetsutfordringer og må nedskalere driften virker jo fornuftig.
 
Absolutt et betimelig spørsmål, og en slik kraftig vekst innebærer jo en risiko. Samtidig er det endel ting som skiller disse fra f.eks Norwegian. Wizzair er ekstremt cash fokusert, og prioriterer det over hva de regnsskapsmessig tjener og egentlig markedsandeler. Det gjorde at de hittil er et av få selskap, sammen med Ryanair, som ikke har bedt om noen krisepakke. Veksten til Wizz er jo egentlig styrt av flybestillingene deres, og mange av de nye basene vi nå har sett, er jo egentlig ikke vekst, men allokering av eksisterende ressurser. Og viser det er ekstremt fleksible, og har heller ikke låst opp kapitalen i dyre widebodies
 
Litt mer om startdato for de første rutene operert av fly basert i Abu Dhabi

Yerevan, 2 weekly from 03.10.2020
Larnaca, 2 weekly from 03.10.2020
Alexandria, 3 weekly from 02.10.2020
Kutaisi, 2 weekly from 01.10.2020
Athens, 3 weekly from 02.10.2020
Odessa, 2 weekly from 01.10.2020

Litt overraskende med Alexandria og at de da velger starte en rute dit ikke lenge etter Air Arabia Abu Dhabi gjør det. Hadde trodd de ville forsøkt holde seg litt unna hverandre, i hvertfall i starten
 
Ser at de faktisk ligger inne med A321neo, så da spørs det om det bli to stk fabrikknye fly som blir levert til datterselskapet.
 
De to første maskinene til selskapet ble levert fra Airbusfabrikken i går

Airbus A321 -271NX 9429 A6-WZB Wizz Air Abu Dhabi delivery 02sep20 XFW-AUH (+ 9503 A6-WZA ex D-AVYL) ex D-AVZJ
 
Med de nye annonserte rutene til Muscat og Salalah i Oman, så blir det deres første mer regionale ruten på den Arabiske Halvøy

I tillegg er en rute til Kiev annonsert i dag
 
Back
Top